Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu 7 milletvekilini bildi

Giriş Tarihi: 5.11.2015
Çavuşoğlu 7 milletvekilini bildi
AK Parti Antalya'da 14 milletvekilliğinin 7'sini kazanırken tüm seçim zamanlarının rekorunu kırdı. 7 Haziran seçimlerinde 5 milletvekili çıkartan AK Parti, TBMM'deki temsil hakkına 2 milletvekili daha ekledi. Bu artışta takım kaptanlığına gelen Mevlüt Çavuşoğlu'nun etkisinin büyük olduğu belirtildi. Birçok kişi AK Parti'nin Antalya'da 7 milletvekili çıkartmasını, 'büyük sürpriz' olarak nitelendirirken, Çavuşoğlu bu sonucu seçimden tam 1 ay önce tahmin etti.

7 VEKİL ÇIKARTMALIYIZ

Alanya'da AK Parti teşkilatlarında ilk günden bu yana görev alan yol arkadaşları ile Eylül ayı sonunda bir araya gelen Çavuşoğlu, bu tahminini ilk kez orada dile getirmişti. 7 Haziran seçimlerinde küçük bir farkla AK Parti'nin 6'ncı sıra adayı İbrahim Aydın'ın seçilemediğini hatırlatan Çavuşoğlu, "Bu kez İbrahim beyi yanımızda götürmeden, Ankara'ya gitmeyeceğiz. Antalya'dan 6 hatta 7 vekili mutlaka çıkarmamız gerekiyor" demişti.

AYDIN VE USLU
Çavuşoğlu'nun bu sözleri SABAH Akdeniz'de 'Çavuşoğlu'nun hedefi, 5+2' başlığı ile haber olmuştu. Çavuşoğlu'nun bu iddialı çıkışı, muhalefet partilerine gerçekçi gelmemişti. Bu nedenle 1 Kasım'da sonuçlar açıklanınca akıllara Mevlüt Çavuşoğlu'nun bu sözleri geldi. İlk kez 7 milletvekili ihtimalini dile getiren Çavuşoğlu'nun bu beklentisi 1 Kasım seçimlerinde rekor oyla gerçekleşti. Çavuşoğlu, rekor oyla, sadece İbrahim Aydın'ı değil, Atay Uslu'yu da yanında meclise taşımış oldu.

VEKİLLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, beraberindeki AK Parti Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani, Mustafa Köse, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın ve Atay Uslu ile teşekkür ziyaretleri kapsamında, önce Antalya'nın Konyaaltı, Muratpaşa, Aksu ve Serik ilçelerinde, dün de Akseki, İbradı ve Gündoğmuş ilçelerinde, AK Parti teşkilatlarında partililerle bir araya geldi.

BAŞBAKAN'IN SELAMI VAR

Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan selam getirdiğini ve Davutoğlu'nun "Antalyalı kardeşlerime bizi kimseye muhtaç etmediği için teşekkür ediyorum" dediğini ifade eden Çavuşoğlu, Antalya'nın en çok milletvekili artışı sağlayan illerin başında geldiğini ve bunun karşılığını alacağını söyledi. Seçim öncesinde açıklanan tüm projeleri teker teker gerçekleştireceklerini belirten Çavuşoğlu, "Muhalefet partilerine oy veren vatandaşlarımız kaybetmedi. Seçimi 78 milyon insanımız kazandı. Hizmet yaparken ayrım yapmayacağız" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu 7 milletvekilini bildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN