Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Destek Ruslara yaradı

Giriş Tarihi: 7.11.2015
Destek Ruslara yaradı
Rus turist sayısı bu yıl ilk kez artıya geçti. Artışa sezon öncesi Rusya'dan turist getiren uçaklara verilen yakıt desteğinin Ekim- Kasım aylarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin etkili olduğu belirtildi. Aylık bazda Rus turist sayısı Ekim ayında yüzde 11 arttı. Yılın ilk 3 aylık döneminde Rus turist sayısında yaşanan yüzde 47'lik düşüşten sonra Nisan-Mayıs aylarında verilen yakıt desteği ile bu düşüş durdurulmuştu. Yaz sezonunda da yaralar sarılırken, Rusya pazarındaki düşüş yüzde 20'li rakamlara çekilmişti.

ZİRVE ALMANLARIN

Antalya Havalimanı verilerine göre Ocak-Ekim dönemlerinde Rus turist sayısındaki düşüş yüzde 19.5 seviyesine ulaştı. 10 aylık dönemde 2 milyon 787 bin 903 Rus turist geldi. Rusya'daki düşüş Almanya'da yaşanan artışı belli ölçüde telafi etti. Alman turist sayısı yüzde 7 artarak 2 milyon 812 bin 364'ü buldu. En çok turist gönderen ülkeler sıralamasında Almaya ve Rusya'yı İngiltere takip etti. Geçen yıl üçüncü en büyük pazar olan Hollanda'da yaşanan yüzde 11'lik düşüşe karşın, İngiliz turist sayısında 10 ayda yüzde 3 artış yaşandı.

TURİST SAYISI 10.5 MİLYON

Antalya'ya 10 aylık dönemde gelen turist sayısı yüzde 5.9 gerilerken, geçen yıl 11 milyon barajının aşıldığı Ocak-Ekim döneminde, bu yıl gelen turist sayısı 10 milyon 499 bin 158 oldu. 619 bin 236 kayıp yaşanırken Rusya'nın ardından en büyük düşüş 69 bin kişi ile Fransa turistlerde oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Destek Ruslara yaradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN