Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokakta fuhuşa milyonluk ceza

Giriş Tarihi: 9.11.2015
Sokakta fuhuşa milyonluk ceza

Polis Antalya'da fuhuş yapan travestilere rekor ceza kesti. Cezaları umursamayan travestiler ise apartmanların otoparklarında, merdiven altlarında fuhuş yapmaya başladı

Antalya'da Muratpaşa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Suçu Önleme Bürosu ekipleri, kent merkezinde sokakta alenen yapılan fuhşa karşı savaş açtı. Polis, 10 ayda travestilere 5 bin 270 kez işlem yapıp bir milyon 96 bin 160 lira ceza yazdı. Maliye bu parayı travestilerin kredi kartı hesaplarından otomatik tahsil edince ortalık karıştı. Kredi kartı hesaplarında para kalmayan travestiler polisle kavgaya tutuştu.

ÖZEL TİM OLUŞTURULDU
Altındağ, Deniz, Varlık ve Kışla mahallelerinin en büyük sorunu haline gelen travestilerin sokak araları, merdiven altları ve evlerde fuhuş yapmalarını önlemek için Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü 2'şer kişilik 2 ayrı ekip oluşturdu. Sivil ekipler saat 21.00 ile 06.00 arası aralıksız denetim yaptı.

REKOR CEZA YAZILDI

Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı iki ekip, 10 ay süren mücadelede otostop ile fuhuş yapan travestilere 'Kabahatler kanunu' gereği her işlemde 208 TL para cezası yazdı. 1 Ocak 2015'ten 20 Ekim 2015 tarihine kadar travestilere 5 bin 270 kez işlem yapılıp bir milyon 96 bin 160 lira para cezası uygulandı. Polis, kesilen cezanın Türkiye genelinde rekor olduğunu kaydederek mücadelenin süreceğini açıkladı.

42 KİŞİ SAVCILIĞA SEVK

Muratpaşa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı sivil ekipler sadece para cezası kesmekle kalmadı ve 18 ayrı olayda 42 kişiye ise 'Hayasızca hareketler' suçundan işlem yapıp Cumhuriyet Savcılığı'na sevk etti. Bu kişiler hakkında da ceza davası açıldı. Polis, ayrıca travestilerin fuhuş yaptığı 5 evi tespit etti. Bu evler Antalya Valiliği Fuhuşla Mücadele Komisyonu'nun aldığı kararla mühürlendi.

MERDİVEN ALTINA İNDİLER

Polisin amansız mücadelesinden kurtulmak isteyen travestiler bu kez fuhuş için merdiven altları ve apartmanların otoparkını kullanmaya başladı. Buralarda yakalanan travestilerin direkt savcılığa sevk edildiğini belirten polis, halktan gelen ihbarları titizlikle değerlendirdiklerini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokakta fuhuşa milyonluk ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN