Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre karşı G20 Zirvesi

Giriş Tarihi: 9.11.2015
Teröre karşı G20 Zirvesi

Mısır'da düşen Rus uçağıyla ilgili terör şüpheleri artarken güvenli tatil için Antalya'nın en büyük şansı ise G20 Liderler Zirvesi oldu. Ruslar tatil yapmak için yeniden Antalya'ya yöneldi

Mısır'da düşen Rus uçağıyla ilgili terör şüpheleri arttı. Rus turistler güvenli bölgeler aramaya başlarken Antalya'nın en büyük şansı G20 oldu. Thomson ve Thomas Cook 12 Kasım'a kadar Mısır Şarm El Şeyh operasyonlarını durdurduğunu açıklarken, bu uçakların bir bölümünün Antalya'ya yöneldiği belirtildi.

EN BÜYÜK KOZUMUZ G20

Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanı Sefa Altınay, G20 zirvesinin tur operatörlerinin yıllık planlarını yaptığı bir dönemde gerçekleştiğini belirterek, zirvenin 2016 sezonuna çok etki yapacağını vurguladı. Altınay, zirvenin yaratacağı güven vurgusu ve tanıtım etkisiyle tur operatörlerinin Türkiye için ayırdıkları kapasite oranını artırabileceğini söyledi. Sina Yarımadası'nda Ekim ayı sonunda yaşanan facianın ardından tur operatörlerinin Mısır uçuşlarını Antalya'ya yönlendirdiğini ifade eden Altınay, "Suriye'nin üzerinden bir uçuş yerine, daha yakın bir destinasyon olan Türkiye'yi tercih ediyorlar. Bu durum Kasım ayında gelen Rus turist sayısına da yansır" dedi.

İYİ HABERLER GELDİ
Antalya turizmine sevindirici bir haber de Rusya'dan geldi. Güvenlik sağlanana dek Mısır'a uçuşları durdurma kararı alınmasının ardından, Mısır'a gidecek Rus turistlerin Türkiye'ye yöneldiği açıklandı. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, daha önceden Mısır'a tur satın alan turistlerin yüzde 20 ile 30'unun tur rotasını Türkiye'ye çevirmeyi kabul ettiğini açıkladı. Geri kalan yolcuların ise tatillerini şimdilik erteledikleri ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre karşı G20 Zirvesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN