Kılıçdaroğlu'na ağır suçlamalar

Giriş Tarihi: 10.11.2015
Kılıçdaroğlu'na ağır suçlamalar

Kemer Belediyesi'ndeki CHP'nin tek üyesi Batur Işık partisinden istifa etti. Işık istifası ile ilgili açıklamasında zehir zemberek ifadeler kullanarak Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi

Antalya'nın Kemer Belediyesi'ndeki tek CHP'li meclis üyesi Doktor Batur Işık, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibini ağır bir dille suçlayarak partisinden istifa etti. İstifasını önce ilçe yönetimine gönderen, ardından da bir basın açıklaması yapan Işık, koltuk sevdasına kapılmış yetersiz siyasetçilerin varlığı nedeniyle istifa ettiğini belirtti.

ONURLU DAVRANILMALI

CHP Kemer İlçe Başkanlığı'na gönderdiği istifa dilekçesinde ağır seçim yenilgisini sert bir dille eleştiren Işık, şu ifadeleri kullandı: "1 Kasım 2015 milletvekilliği seçimi sonucu ortaya çıkan ağır yenilgi tablosunu, bundan önceki diğer yenilgilerimizde olduğu gibi çeşitli basit mazeret ve demagojik anlatımlarla geçiştirip, siyasi erdemin gerektirdiği şekilde dik, onurlu ve karakterli bir duruş sergilemeyip istifa etmeyen bir parti başkanı ve yönetimi ile çalışmayı dünya görüşüm ve eğitimim kabullenememektedir." Işık'ın başvurusunda, "İlkelerine ve görüşlerine hayatım boyunca bağlı kalacağım Ulu Önderimiz Atatürk'ün kurduğu güzide partimden; erdemli bir şekilde istifa edip, partinin önünü açmak yerine koltuk sevdasına kapılmış yetersiz siyasetçilerin varlığı nedeniyle istifa ediyorum" ifadeleri de yer aldı.

ANDERSEN MASALI
İstifa dilekçesinin ardından yazılı bir basın açıklaması da yapan Batur Işık, 'Hata benimmiş' dediği açıklamasında zehir zemberek ifadeler kullandı. 1 Kasım seçimlerinde kazanan partinin belli olduğunu ancak 'kaybeden kim?' sorusunun bir türlü cevap bulamadığını belirten Işık, "CHP cephesine bakıyorsunuz; Kılıçdaroğlu, pişkin bir şekilde 'Oyu düşmeyen tek parti biziz, halkımız hiç merak etmesin demokrasimizi en güçlü şekilde korumaya devam edeceğiz, artık daha önemli bir görevimiz var' gibi 'Andersen'den masallar' anlatıyor. 'Biz neden 13 yıldır muhalefetiz? Neden en küçük bir gelişme kaydedemiyoruz? Bu iş benimle olmuyor, istifa etmeliyim' gibi en küçük bir özeleştiriyi açıkça dillendirmiyor. Etrafındaki şakşakçıların dalkavukluğu egosunu besliyor. Bırakıp gittiğinde bir 'looser' olarak yaşayacak (Bkz. D.Baykal)" dedi.

YALAKALARLA DOLU

CHP Genel Başkanı'na yüklenen Işık, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; belden aşağı bir darbe ile Baykal döneminin sona ermesi ve sizin CHP genel başkanı seçilmeniz ardından, içimde CHP'ye yönelik ciddi umutlar, CHP'nin geleceğinden iyimser beklentiler oluştu. Geçen zaman benim için hayal kırıklığından başka bir şey olmadı. Belki sizde değişen çok şey yoktu ama CHP'de liderle beraber gelen, aslında yalnız başına hiçbir siyasi vasfa sahip olmayan; var olan liderin etrafında yalakalıkla bir duvar oluşturup, ona yaptıkları dalkavuklukla koltuk sahibi olanlar, sizin de gözünüzü boyayıp, geldiğinizde verdiğiniz hiçbir sözü tutmamanıza neden oldular" diyerek eleştirisinin dozunu artırdı.

'DEMAGOG HALUK KOÇ'
7 Haziran gecesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edeceği yönünde söylentilerin ortaya çıktığını vurgulayan Işık, "Heyecanla bir açıklama beklerken televizyonlara Türk siyasi tarihinin en büyük demagoglarından Haluk Koç çıktı ve 'Bu seçim rakamlarla değerlendirilemeyecek kadar derin anlamlar içermektedir' dedi. Şaşırdım, hayretler içerisinde kaldım. İçeride televizyonu seyreden Kılıçdaroğlu; eminim ki 'Oh istifadan yırttık' demiştir" diye konuştu.

BAKIN NE KOLAYMIŞ

Batur Işık, "CHP'nin başarısızlığının tek sebebi benim! Halka kendimi yeterince anlatamadım. Gelişen olaylar karşında yeterli tepkiyi veremedim. Türkiye genelinde oylarımızı artıramadık ve yeniden muhalefette kaldık. Bu olumsuzluklara sebebiyet verdiğim, partimizi iktidar yapamadığım için Atatürk'ün kurmuş olduğu bu yüce partiden istifa ediyorum. Bakın ne kadar kolaymış" ifadelerini kullandı. Işık açıklamasını Kılıçdaroğlu'nun e-postasına da gönderdiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'na ağır suçlamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN