Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk turizmi fırsatçı değildir

TÜROFED Başkanı Osman Ayık Mısır'da yaşanan uçak kazasını turizm için fırsat olarak görmediklerini, durumun geçici olduğunu kaydetti

Giriş Tarihi: 10.11.2015
Türk turizmi fırsatçı değildir
Rusya'da yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle yurt dışı gezilerini azaltan ve bu nedenle Antalya'yı yaklaşık 5 milyar dolara yakın zarara uğratan Rus turistlerin, Mısır'da yaşanan uçak faciasının ardından ibreleri yeniden Türkiye'ye döndü. Bu durumu değerlendiren Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, bu durumun Türkiye'ye uzun vadede faydasının olmayacağını söyledi. Yaşanan durumun geçici olduğunu ifade eden TÜROFED Başkanı Osman Ayık, "20 bin İngiliz de şu an orada mahsur kaldı. 45 bin de Rus turist var. Bunların hepsini tahliye ediyorlar. Satılan paketler bir yerlere yönlendiriliyor. Bunlar içerisinde Türkiye ön plana çıkıyor ama bunun ne kadar süreceği ile ilgili kesin bir şey yok. Onun için de net bir şey söyleyemiyoruz ama kısa vadede bize bir katkı sağlayacak" dedi.

AÇIĞIMIZI KAPATMAZ

Mısır'da yaşanan yangın yerini fırsat olarak görmediklerini dile getiren Ayık, durumun katkısının bu sene kaybedilenin tamamını kapatacak seviyede olmayacağını belirtti. Osman Ayık, "Biz ürünümüzün kalitesi, standardı ve rekabetçi olmamızla verdiğimiz hizmetle bugünlere geldik. Yoksa herhangi bir fırsattan faydalanarak değil. Mutlaka bu durumun bir miktar katkısı olacak ama bizim bu sene kaybettiğimizin tümünü kapatması mümkün değil. Uzun süreceğine de ben ihtimal vermiyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk turizmi fırsatçı değildir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN