En iyi filmler yarışta

Giriş Tarihi: 11.11.2015
En iyi filmler yarışta

52'nci Uluslararası Antalya Film Festivali'nin Uluslararası Yarışma programı açıklandı. En iyi filme 6 Aralık'ta 50 bin euro para ödülü verilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin Uluslararası Yarışma programı belli oldu. Festivalin Uluslararası Yarışma Bölümü'nde yer alan 10 film de açıklandı. Altın Portakal yarışında, Hindistan'dan İsveç'e, Filistin'den Danimarka'ya uzanan geniş bir yelpazedeki yapımların yanı sıra iki de yerli film var.

ÜNLÜ FİLMLER VAR
Dünyanın saygın festivallerinden ödüller sahibi olan yapımların Türkiye prömiyerlerini yapacakları bölümde, Türkiye'yi de 'Rüzgarın Hatıraları' ve 'Kalandar Soğuğu' filmleri temsil edecek. Uluslararası basında haklarında sıklıkla yazılar çıkan ve sinemaseverler arasında heyecan yaratan filmler Türkiye'de ilk defa da seyirci ile buluşacak.

ÖDÜL 50 BİN EURO
Bu yıl ilk kez 50 bin euro ile de ödüllendirilecek En İyi Film Altın Portakalı'nın yanı sıra ilk kez En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Müzik, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde de ödül dağıtılacak olan Uluslararası Yarışma'nın kazananları 6 Aralık'taki kapanış töreni'nde belli olacak.

İŞTE FİLMLER
52. Uluslararası Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma Bölümü'nde yer alan 10 Film şöyle: "Bridgend (Yön: Jeppe Ronde / Danimarka), Kuşatılmış / Enclave (Yön: Goran Radovanoviç / Sırbistan & Almanya), Kayıp Kızlar / Gırls Lost (Yön: Alexandra - Therese Keining / İsveç), Kalandar Soğuğu (Yön: Mustafa Kara / Türkiye & Macaristan), Masaan (Yön: Neeraj Ghaywan / Hindistan & Fransa), Taşa Yazılmış Hatıralar / Memorıes On Stone (Yön: Şevket Emin Korki / Almanya & Irak), Devrimciler / Pıoneer Heroes (Yön: Natalya Kudryashova / Rusya), Rüzgarın Hatıraları (Yön: Özcan Alper / Türkiye & Almanya & Fransa), Yeminli Bakire / Sworn Vırgın (Yön: Laura Bispuri / İtalya & İsviçre & Almanya & Arnavutluk & Kosova & Fransa) ve Popstar / The Idol (Yön: Hani Ebu Essed / Filistin)."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi filmler yarışta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN