Öğrenciye kart çözümü

Giriş Tarihi: 11.11.2015
Öğrenciye kart çözümü

Kartı bozulan öğrenciler, sistemin değişecek olması nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Büyükşehir ise, öğrencilerin indirimden kimlik kartlarıyla faydalanmasını sağladı

Antalya'da toplu ulaşımda öğrencilerin yaşadığı sıkıntılara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi çözüm buluyor. Öğrencilerin kırılan, bozulan veya validatörler tarafından teknik nedenle okunamayan kartları nedeniyle bazı araç sürücülerinin tam ücret alması şikayetlere neden olmuştu.

ŞOFÖRLERE TALİMAT
Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay konu ile ilgili sıkça şikayet geldiğini belirterek, "Sistemin değişecek olması nedeniyle kartlar yenilenemiyor veya validatörlerdeki arızaların giderilmesi zaman alıyor. Bu süre içerisinde öğrencilerimizin sorun yaşamaması için önemlerimizi aldık" dedi. Atalay, toplu ulaşımdaki tüm şoförlere bu durumda olan tüm öğrencilerden, öğrenci kimlik kartı göstermek şartıyla indirimli ücret alınması talimatı verdiklerini söyledi.

SORUMLU A-KENT FİRMASI

Toplu ulaşım araçlarına akıllı kartla binmeyi sağlayan validatörlerde, son günlerde sıkça meydana gelen arızalar ile ilgili olarak Antalya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Tüzün de A-Kent firmasını sorumlu tuttu. A-Kent firmasının sorumluluk almaktan kaçtığını ve meydana gelen arızaları gidermediğini söyleyen Ali Tüzün, "Özellikle aktarma yapan vatandaşlar büyük mağduriyet yaşıyor. "Günlük ortalama 50-60 validatör cihazının bozulduğunu görüyoruz. Ancak A-Kent firması cihazlarda meydana gelen arızaları gidermiyor. Yaşanan sıkıntı A-Kent firmasından kaynaklanıyor" dedi. Ali Tüzün, yaşanan bu kaosun 45 gün sonra tamamen sona ereceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciye kart çözümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN