Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savaşı kazandılar

25 haftalık dünyaya gelen ve yaşama şansları yüzde 10 olan ikiz bebekler, 10 günlük tedavinin ardından hayata tutunmayı başardı

Giriş Tarihi: 11.11.2015
Savaşı kazandılar
Henüz 1 yıllık evli Hacerİrfan Ülker çifti, ikiz bebek beklerken, Hacer Ülker 25'inci haftanın başında rahatsızlandı. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tetkiklerde, Hacer Ülker'in yüksek tansiyonu olduğu ortaya çıktı. Risk üzerine doktorlar sezaryene karar verdi. Ancak hastanede kuvöz olmayınca Hacer Ülker özel hastaneye sevk edildi. Buradaki doktorlar, bebeklerin yaşama şansının yüzde 10 olduğunu ifade etti. Ülker çifti bunun üzerine doktorlar Erkan Uçlar ve Muzaffer Koçak ile görüştü. Uçlar ve Koçak'ın bebekleri kurtarabileceklerini belirtmesi üzerine hastanede sezaryene alınan Hacer Ülker, ikiz bebeklerini dünyaya getirdi.

YÜZDE 10 GERÇEKLEŞTİ

Anne Hacer Ülker, "Doktorlarım sayesinde ben de çocuklarım da kurtuldu" dedi. Uzman doktor Erkan Uçlar, "Bebekler tahminlerimizin üzerinde yaşam direnci gösterdi" diye konuştu. Uzman doktor Erkan Uçlar, 25 haftalık dünyaya gelen bebeklerin genelde yaşama şansının düşük olduğunu, 10'da 9'unu kaybettiklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaşı kazandılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN