G20 için üst düzey koruma tedbirleri

Bölgeye füze sistemleri konuşlandırıldı. İHA'lar sürekli havada olacak. Sahil güvenlik denizde güvenliği sağlayacak

Giriş Tarihi: 13.11.2015
G20 için üst düzey koruma tedbirleri
Antalya'nın evsahipliği yapacağı G20 Liderler Zirvesi için üst düzey koruma sağlanacak. Belek'te siber güvenliğe kadar her türlü tedbir alınırken, asker ise karadan, havadan ve denizden bölgeyi koruyacak. Dünyanın en güçlü 20 devlet ve hükümet başkanının Antalya'da olacak olması emniyet, istihbarat ve askeri harekete geçirdi. Üç kurum birbiriyle koordine şekilde Belek'te üst düzey koruma sağlayacak.

FÜZE SİSTEMLERİ

Edinilen bilgiye göre, zirvenin yapılacağı Belek bölgesinde zirvenin düzenleneceği alan kadar liderlerin konaklayacağı oteller de sıkı korunacak. Hem havadan, hem karadan hem de denizden güvenlik tedbirleri alındı. Asker, stratejik konumu nedeniyle Belek'teki korumayı üst seviyeye çıkartarak karadan havaya karşı etkili füze sistemlerini bölgeye konuşlandırdı. Böylece havadan gelebilecek her türlü tehdide karşı gerektiğinde füzelerle de müdahale edilebilecek. Denizden de üst düzey koruma sağlanacak. Bir tane firkateyn görevlendirilecek. Bu firkateyn Antalya açıklarını geniş bir şekilde kapsama altına alacak. Her türlü elektronik harp sistemine karşı da jammer sistemleri devrede olacak. Ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı da yine zirvenin gerçekleştirildiği Belek bölgesini 24 saat esasına göre güvenlik şeridine alacak. Sahil Güvenliğe bağlı hücum botları ve özel timler bölgede devriye görevi yürütecek.

İHA'LAR HAVADA
Karadan ve denizden alınan güvenlik tedbirlerinin yanı sıra havadan da yine 24 saat esasına göre koruma sağlanacak. Bunun için de insansız hava araçları (İHA) gece gündüz G20'nin yapılacağı bölgeyi kontrol altında tutacak. Her türlü hareketlilik anında yerdeki güvenlik birimlerine aktarılarak, havadan, karadan ve denizden koordine şekilde koruma sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G20 için üst düzey koruma tedbirleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN