Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokunulmaz Erol görevinden alındı

da adı 'Dokunulmaz Müdür'e çıkan SGK İl Müdürü Selim Erol görevden alındı. Erol'un paralel yapıyla ilişkisi nedeniyle görevden alındığı iddia ediliyor

Giriş Tarihi: 14.11.2015
Dokunulmaz Erol görevinden alındı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokrat atamalarında düğmeye bastı. Bir dönem hakkında soruşturmalar açılan SGK Antalya İl Müdürü Selim Erol görevinden alınan ilk bürokrat oldu. Erol'un yerine vekaleten İl Müdür Yardımcısı Mehmet Şengül atandı. Birçok kurum çalışanı ve kamuoyu tarafından dokunulamaz olarak bilinen Erol'un paralel yapıya yakın olduğu ve görevden alınmasına bu iddianın da etken olduğu ileri sürüldü.

HAKKINDAKİ İDDİALAR

SGK Antalya İl Müdürlüğü görevine 2008'de atanan ve o günden bu yana aynı görevini yürüten Erol hakkında, otel inşaatı işyerlerinden, ihale ile iş alan müteahhitlerden, sağlık hizmeti sözleşmesi imzalayacak özel hastanelerden ve kuruma prim borcu bulunan işverenlerden il müdürlüğü binasının tadilatı için yönlendirme ve zorla bağış aldığı iddia edilmişti. Aynı dönemde Selim Erol hakkında, otellerin kanuna aykırı işlerine göz yumulması karşılığında bağış aldığı, alınan bağışların kaydının bulunmadığı ve bu nedenle devletin 1 milyon TL'nin üzerinde zarara uğratıldığı yönünde iddialar ortayla atılması üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından soruşturma açılmıştı. Erol'a bu soruşturmalar kapsamında cezalar verilmiş ancak bunlar daha sonra kaldırılmıştı. Dönemin CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar tarafından Selim Erol hakkında, TBMM'de dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in cevaplaması istemiyle aynı konu ve iddialarla ilgili gensoru önergesi verdiği de ortaya çıktı. Erol'un kurum içinde FETÖ'ye bağlı üst düzey bürokratlarla çok sıkı ilişki içinde olduğu, göreve atandığı günden beri AK Parti Antalya İl Yönetimi ile bir türlü yıldızının barışmadığı ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunulmaz Erol görevinden alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN