Türkiye'nin en iyi haber sitesi

G20 Antalya için şans

Giriş Tarihi: 14.11.2015
G20 Antalya için şans
G20 liderlerinin ağırlanmasının Antalya için büyük bir şans olduğunu belirten AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, "13 yıl önce krizlerle boğuşan bir Türkiye, siyasi ve ekonomik istikrarı sağlayarak, dünyada önemli bir güç haline gelmiş ve bölge coğrafyasında rol model ülke olarak bugün G20'ye ev sahipliği yapmaktadır" dedi.

ÖNEMLİ BİR PLATFORM OLACAK
G20 ülkelerinin dünya ticaretinin yüzde 80'ini, dünya ekonomisinin ise yüzde 90'ını temsil ettiğini belirten Sümer, "Bu büyük zirvenin 1 Kasım seçimlerinin hemen ardından gerçekleşiyor olması bizim için ayrı bir önem taşıyor. 1 Kasım'da halkımız, partimizi yeniden tek başına iktidara taşımıştır. G20 zirvesi 2023 yılında dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına girme hedeflerimizi, reformlarımızı tüm dünyaya anlatabilmemiz için önemli bir platform olacaktır" diye konuştu.

İKİ GÜN ANTALYA KONUŞULACAK
G20'nin dünyada yaşanan sorunların konuşulacağı bir toplantı olmasının yanı sıra ülkemizin ve şehrimizin tanıtımı açısında da büyük bir şans olacağını ifade eden Sümer, "Bu organizasyonu takip etmek için dünyanın dört bir yanından 2500'ün üzerinde gazeteci Antalya'da olacak. Dünya, iki gün boyunca ülkemizi ve şehrimizi, bu toplantılarda alınacak kararları konuşacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
G20 Antalya için şans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN