'First lady'ler duygulandı

G20 kapsamında Antalya'da bulunan liderlerin eşleri Büyükşehir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki gösteride duygulu anlar yaşadı

Giriş Tarihi: 15.11.2015
'First lady'ler duygulandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, G20 nedeniyle Antalya'ya gelen devlet başkanlarının eşleriyle 557 özel öğrencinin eğitim gördüğü Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Erdoğan'a, kızı Sümeyye Erdoğan ile Azerbaycan ve Güney Afrika Cumhuriyeti devlet başkanlarının eşleri Leyla Aliyeva ve Tumbeka Zuma eşlik etti. Erdoğan ve konukları önce konferans salonunda merkez hakkında bilgi aldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel, Antalya Valisi Muammer Türker'in eşi Filiz Türker ile Antalya'nın kadın milletvekilleri AK Partili Gökçen Özdoğan Enç ve Sena Nur Çelik de ziyarette hazır bulundu.

ANLAMLI GÖSTERİ

Yapılan tanıtım turunun ardından merkezde eğitim alan öğrencilerin folklor gösterisi gerçekleşti. Uluslararası Piyano Festivali'nde de konser verecek olan merkez öğrencilerinden Şerife Nur Özcan da first lady'ler için piyano ile Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi. Tören, öğrencilerin vücut perküsyonu gösterisi ile devam etti. Etkinlikte, işitme engelli bireylerin işaret dilinde verdiği mesajlar, Türkçe seslendirildi ve İngilizce altyazıyla çevrildi. Gösteriyi duygulu gözlerle izleyen first ladyler, öğrencileri alkışlarla destekledi. Emine Erdoğan ve konukları daha sonra rehabilitasyon merkezinde sınıfları gezerek bilgi aldı. Bu sırada heyete Malezya Başbakanı'nın eşi Rosmah Minti Mansor ile Zimbabve Devlet Başkanı'nın eşi Grace Mugabe de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'First lady'ler duygulandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN