Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Et fiyatını düşürecek yatırım

Giriş Tarihi: 17.11.2015
Et fiyatını düşürecek yatırım

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesisini satışa çıkartan ANET, Kömürcüler'de yeni ve modern et entegre tesisini 10 ay içerisinde kuracak. ANET Yönetim Kurulu Başkanı Urcu iddialı: Et fiyatları bile düşecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Antalya Entegre Et San. ve Tic. A.Ş'nin (ANET) Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan tesisi, 23 Kasım tarihinde üçüncü kez ihaleye çıkıyor. Daha önce 25 milyon ve 17 milyon lira muhammen bedelle açılan ihale, alıcı çıkmaması nedeniyle gerçekleşememişti. 22 bin 400 metrekare kapalı, toplam 71 bin 529 metrekare alana sahip tesisler için bu kez istenen muhammen bedel 15 milyon lira olarak belirlendi.

5 MİLYON LİRALIK REVİZYON

ANET Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Urcu, bu kesimhane yerine Kömürcüler'de 8 bin metrekare kapalı alanda üretim yapılacak yeni bir et entegre tesisinin hayata geçeceğini ifade etti. Daha önce 20 milyon liraya mal olacağı açıklanan yeni et entegre tesisinin revize edilen projeye göre maliyeti 15 milyon liraya düşürüldü. Yeni tesisle ilgili bilgi veren Mehmet Urcu, et entegre tesisinin 54 bin metrekare arazi üzerinde Antalya Ticaret Borsası Hayvan Borsası ve tesisleri ile birlikte faaliyet göstereceğini ifade etti. Günde 250- 400 büyükbaş ile bin 500 küçükbaş hayvanın kesiminin tam otomatik olarak yapılacağını açıklayan Urcu, Antalya'da kaçak kesimin önüne geçileceğini ifade etti. Kendi markalarını oluşturacaklarını söyleyen Urcu, "Karkas et ile işlenmiş et fiyatları arasında büyük farklılıklar var. Biz arzı artıracağımız için, Antalya genelinde et fiyatlarının düşmesini bekliyoruz" dedi. Tesiste güneş enerjisi kullanılacağını ve enerji ihtiyacının yüzde 30'unu kendisinin üreteceğini söyleyen Urcu, ortaya çıkan atıklardan kedi-köpek maması üretileceğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Et fiyatını düşürecek yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN