Köylerde tiyatro günleri

Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi'ni halkla buluşturma projesi kapsamında, tiyatro köylerde yaşayan vatandaşlarla buluşturuluyor

Giriş Tarihi: 18.11.2015
Köylerde tiyatro günleri
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü tarafından hazırlanan 'Tasvir-i Temaşa' adlı orta oyunu Isparta'nın merkez köylerinde sahneleniyor. Oyunda 'Kavuklu ve Pişekar'ın komik hikayesi anlatılıyor. Farklı kültürlere sahip insanların bir araya gelişini mizahi bir yaklaşımla seyircisine aktaran oyun, son olarak Gelincik köyünde sahnelendi. Köy kahvehanesinde sahnelenen oyunu Rektör Prof. Dr. İlker Çarıkçı da izledi.

DAVULLA İLAN EDİLİYOR

SDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Nil Ünlü Aycıl, "Kahvehanelerinde oynamak zorunda kalıyoruz. Köyde kadınlar kahvehanelere girmek istemiyor. Ama biz davulla çıkıyor, oyunumuzu ilan ediyoruz. Kapı kapı çalarak onları davet ediyoruz. Hiç tereddüt etmeden geliyorlar. Köyün yaşlı kadınları gelince gençleri de geliyor. Şu ana kadar 7 köyde sahneledik. Gösteriler 25 Kasım'da bitiyor. İkinci turnemizi de uzak köylere yapacağız. O da 25 Mayıs tarihinde başlayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylerde tiyatro günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN