Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya mirası Alanya

Alanya’nın Dünya Mirasi listesine eklenmesi için bir adım daha atıldı. Milletvekili Çavuşoğlu gelişmeleri yakından takip ediyor

Giriş Tarihi: 19.11.2015
Dünya mirası Alanya
Daha önce 2 kez reddedilen Alanya'nın UNESCO Dünya Miras Listesi'ne eklenmesi ile ilgili olarak çalışmalara hız verildi. Alanya'nın listeye alınması konusunda önemli bir adım atıldı. Konunun uzmanlarından Simone Ricca, Alanya'ya gelerek incelemelerde bulundu.
Ricca, ziyaretin raporunu tamamlayarak geçtiğimiz günlerde teslim etti. Dünya Mirası ve Korunması konusunda uzman olan Ricca'nın raporunun içeriğinin oldukça olumlu olduğu öğrenildi. Her şey öngörüldüğü gibi giderse, Alanya Kalesi'nin 2018'de listeye girmesi bekleniyor. Raporda Alanya Kalesi'nin tarihi önemi ve Anadolu Selçuklu dönemine dair detaylı bilgiler yer alıyor.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU TAKİPÇİSİ

Dışişleri eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ise Alanya'nın UNESCO Dünya Mirası listesine alınması konusunu yakından takip ediyor.
Çavuşoğlu, konuyu bizzat takip ettiğini ve Alanya'nın bu listede hak ettiği yeri alması için önümüzdeki dönemde de çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya mirası Alanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN