YAPEX kapılarını açtı

YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı 23'üncü defa kapılarını açtı. İnşaat, turizm ve restorasyon alanında 300'e yakın katılımcının stant açtığı fuara 30 bin ziyaretçi bekleniyor

Giriş Tarihi: 19.11.2015
YAPEX kapılarını açtı
Antalya'da bu yıl 23'üncü defa düzenlenen YAPEX Yapı ve Restorasyon Fuarı, Antalya Expo Center'da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı İbrahim Evrim, Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı ve ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen, Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar ve çok sayıda davetlinin katılımıyla ziyaretçilerine kapılarını açtı.

ULUSLARARASI OLDU

Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar, fuara katılan yabancılar sayesinde uluslararası bir boyut kazandıklarını söyledi. Özellikle bu yıl turizm ağırlı stantlarda güneş enerjili yenilenebilir sistemlerin daha ağırlıklı olarak sergilendiklerini ve ziyaretçilerin daha çok betona alternatif yapı elemanlarını görmeyi tercih ettiğini ifade eden Onkar, "Hindistan, Almanya, Arnavutluk ve Kore'den katılımcılarımız var. Restorasyon bölümünde yerel yönetimlerin yaptığı yenileme çalışmalarını sergiledikleri alanlarımız var" dedi.

ENERJİ ÖNE ÇIKIYOR

Turizm sektörünün fuar için son derece önemli olduğunun altını çizen Onkar, "Bu yıl solar enerji grubumuz ön plana çıktı. Güneş enerjisinden bina ısıtmak ve elektrik üretmek gibi çalışmaları burada görebilirsiniz. Fuara gelen ziyaretçilerimiz yeşil oteller, yeşil yapılar görmek istiyor. Yenilenebilir enerjileri görmek istiyor. Bu açından betondan biraz uzaklaşınca ahşap ortaya çıkıyor" ifadesini kullandı.

30 BİN ZİYARETÇİ

Geçen yıl 25-30 bin arası ziyaretçinin katıldığını, bu yıl da aynı rakamları beklediklerini kaydeden Fatih Onkar, ayrıca fuar çerçevesinde yerel yönetimlerin katıldığı Tarihi Kentler Birliği Restorasyon Yarışması'nda sergilenen projelerden seçilenlerin de ödül alacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YAPEX kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN