Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Huzurevinde huzur kalmadı

Muratpaşa Belediyesi huzurevini kış başlarken kapatma kararı aldı. Huzurevi sakinleri belediyeyi 'Acımasız ve kapitalist' olmakla suçladı

Giriş Tarihi: 20.11.2015
Huzurevinde huzur kalmadı
Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya'nın Güvenlik Mahallesi'nde işletilen huzurevinin 10 Ocak tarihinden itibaren kapatılması kararlaştırıldı. Muratpaşa Huzurevi'nde kalan 31'i ücretli 13'ü bakıma muhtaç toplam 44 yaşlı kış başlarken gelen bu karar ile kara kara nereye gideceğini düşünmeye başladı.

ZARARDAYMIŞ

Güvenlik Mahallesi 238 Sokak'ta yer alan Muratpaşa Huzurevi'nin zarar ettiği gerekçesiyle 10 Ocak tarihinden itibaren kapatılacağı yaşlılara ve çalışanlara bildirildi. Huzurevinde konaklayan 44 yaşlıdan bakıma muhtaç, hiçbir geliri olmayan 13 yaşlının Büyükşehir Belediyesi'ne ait huzurevine gönderileceği kaydedildi. Huzurevinde ücret ödeyerek kalanlar ise başının çaresine bakacak.

ACIMASIZ KAPİTALİST

Kış başlarken böyle bir karar alınmasına huzurevinde kalan yaşlılar sert tepki gösterdi. Sosyal demokrat bir belediyenin kış ortasında zarar ediyor gerekçesiyle acımasız ve kapitalist uygulamasına akıl sır erdiremediklerini belirten yaşlılar, "Bu huzurevi Süleyman Evcilmen döneminde açıldı. Türkiye'nin en iyi işletilen örnek bir huzurevi haline geldi. Ancak Ümit Uysal döneminde sıkıntılar baş gösterdi. Şimdi ise zarar ediyor gerekçesi gösterilerek bizi sokağa atıyorlar" diyerek serzenişte bulundu. Yaşlılar gerekirse bunun için eylem yapacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzurevinde huzur kalmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN