Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arpa Buğday Daneler

Giriş Tarihi: 24.11.2015
Arpa Buğday Daneler

Erünal Sosyal Bilimler Lisesi ile AB projesine katılan İtalyan okulun korosu seslendirmeleri için kendilerine verilen Türkçe şarkı listesinden Tarkan yerine TSM ve THM eserlerini seçti

Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi, İtalya'nın Liceo Scientifico e Linguistico okuluyla ilginç bir Avrupa Birliği Erasmus Plus projesine imza attı. Mediterrenean Souls and Sounds (Akdenizli Ruhlar ve Sesler) isimli proje kapsamında Türk öğrenciler 25 Kasım'da İtalya'da İtalyanca şarkılardan oluşan bir konser verecek.

9 AYDIR ÇALIŞIYORLAR

Öğrencileriyle Şubat 2014'ten beri konser için hazırlandıklarını anlatan Müzik Öğretmeni Hülusi Keçeci, İtalya'da 5 İtalyanca şarkı seslendireceklerini, bu şarkılar arasında Carmina Burana gibi seslendirmesi zor klasik eserlerin de yer aldığını anlattı.
7'si erkek olmak üzere 20 öğrenciden oluşan koronun İtalya'da sabah öğrencilere, akşam velilere konser vereceğini anlatan Keçeci, "Projenin diğer ayağında ise Mart'ta İtalyan öğrencilerden oluşan koro Antalya'da Türkçe şarkılardan oluşan bir konser verecek" dedi.

POP YERİNE TÜRKÜ SEÇTİLER

İtalyan öğrencilere, aralarında Tarkan gibi ünlü Türk pop şarkıcılarının eserlerinin de bulunduğu 15 şarkı önerdiklerini ifade eden Hülusi Keçeci, "Bizi şaşırttılar. Türk Sanat Müziği eserleri olan Fikrimin İnce Gülü ve Yıldızların Altında ile Türk Halk Müziği eseri olan Arpa Buğday Daneler şarkılarını tercih ettiler" diye konuştu.

İKİ AB PROJESİ YÜRÜTÜLÜYOR
Okul Müdürü Özgür Uygur ise okullarında iki Avrupa Birliği projesinin yürütüldüğünü anlattı.
Uygur, "Bu projelerin biri 55 bin euro'luk öğrenci değişimi, diğeri de 24 bin euro'luk Akdenizli Ruhlar ve Sesler projesi. İlk projemizde yaklaşık 300 öğrencimiz ve 25 öğretmenimiz yurtdışı deneyimi yaşadı. Şimdi de İtalyan öğrencilerle şarkılar üzerinden bir dostluk kuracağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arpa Buğday Daneler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN