Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sivrisinek ihaneti

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Sivrisinek ihaneti

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’den şok iddia: İlçe belediyelerinin oto lastikleri içindeki su birikintilerinde sivrisinek üretme çiftlikleri kurduğuna dair elimizde fotoğraflar var

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısına Başkan Menderes Türel'in iddiaları damgasını vurdu. Sinekle mücadele konusunda gelen eleştirilere cevap veren Türel, "Bazı ilçe belediyelerimiz lastiklerdeki su birikintileri içerisinde adeta sivrisinek üretme çiftlikleri kurmuştur. Sırf zor durumda kalalım diye girişimlerde bulunmuştur" diye konuştu.

ELİMİZDE FOTOĞRAF VAR

Konuyla ilgili ellerinde fotoğraflar da olduğunu ifade eden Türel, "Bu fotoğrafları kamuoyuyla paylaşmıyorum.
Bu arkadaşlar kendilerini biliyorlar.
Bizim onları afişe etmek gibi bir düşüncemiz yok. Çünkü hedefimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Sadece yapılanlardan habersiz olduğumuzu zannetmesinler" dedi.
Türel sivrisinekle 'adrese teslim mücadele'ye geçileceğini de belirterek, "Yeni sistemde su birikintileri ve sinek yuvaları uydudan görüntüleme sistemiyle izlenecek. Sahadaki arkadaşlarımız el bilgisayarlarıyla o noktayı görüp, müdahale edecek" dedi.

AÇIKLANMASINI İSTEDİLER

Türel'in iddiaları mecliste tam anlamıyla şok etkisi yarattı. O anlarda meclis toplantısında bulunan muhalif partilerden CHP'li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile MHP'li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce ismin açıklanmasını istedi. MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli ise "Eğer MHP'li ise bu ismi açıklayın" dedi. Türel ısrarlara rağmen ismi açıklamadı.

TELEFERİKTE MÜTEAHHİT SORUNU
Başkan Türel, Tünektepe'de yapılması planlanan teleferik projesiyle ilgili de bilgi verdi. Teleferiğin İl Özel İdaresi tarafından ihale edildiğini, Bütünşehir Yasası sonrası ise projenin Büyükşehir Belediyesi'ne geçtiğini hatırlatan Türel, müteahhit firma ile anlaşmazlık yaşanması nedeniyle ihalenin feshedildiğini söyledi. Türel, yeni bir ihaleyle projeyi sonuçlandıracaklarını, 2016'da projenin yüzde 85 oranında tamamlanmasını hedeflediklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivrisinek ihaneti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN