Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otel işçileri isyanda

Kemer'de mali sıkıntılar nedeniyle geçici süreliğine kapatılan 5 yıldızlı otelde işten çıkarılan ve aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu bir grup otel önünde toplanarak eylem yaptı

Giriş Tarihi: 26.11.2015
Otel işçileri isyanda
Antalya'nın Kemer ilçesinde geçen eylül ayında yaşanan mali sıkıntılar nedeniyle geçici süreliğine kapatılan 5 yıldızlı otelde işten çıkarılan ve aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu bir grup otel önünde toplandı. Jandarma ekipleri otel önünde önlem alırken, tazminatları ve alacaklarının ödenmediğini söyleyen çalışanlar adına basına açıklama yapan Yusuf Çoşar, yaklaşık 3 aydır ödeme beklediklerini belirtti.

YABANCILAR MAĞDUR
İşten çıkarılan 450 işçinin imza toplayıp hem otel yönetimine hem de ilgili bakanlığa gönderdiğini aktaran Çoşar, grup adına açıklama yaparak, "Kimse bizimle ilgilenmiyor. Çin'den gelen arkadaşlarımız paralarını alamadığı için ülkelerine dönemiyor. Bazı Rus çalışan arkadaşlar, devlet kanalıyla ülkelerine döndüler ama bizler hala buradayız. Yazık bu insanlara" dedi. Grubun yanına gelen otelin genel direktörü Ersoy Halavurt 1 Aralık'ta ödemelerin yapılacağını kaydetti. Grup bu açıklamanın ardından dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otel işçileri isyanda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN