Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yabancı gelinler Türkçe öğreniyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Türkçe kurslarına çoğunluğu Türklerle evlenmiş kadınlardan oluşan 10 ayrı ülkeden kursiyerler katılıyor

Giriş Tarihi: 26.11.2015
Yabancı gelinler Türkçe öğreniyor
Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkçe kursuna devam eden çoğunluğunu Türk ile evlenerek Manavgat'ta yerleşmiş yabancıların oluşturduğu yerleşik yabancılar kahvaltıda bir araya geldi. Manavgat Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Adem Yılmaz, "Türkçeyi öğrenmek ile beraber artık kültürümüzü de tanıma ve öğrenme fırsatı bulduklarına inanıyoruz" dedi.

ASMEK İŞBİRLİĞİ İLE

Sarılar Mahallesi'nde Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) ile işbirliği halinde yeni bir yabancılara Türkçe kursu programı başlatacaklarını belirten Yılmaz, "Kursumuzda farklı dilleri konuşan ayrı kültürlere sahip olan insanları Türkçe ortak paydasında bir araya getiriyor, aralarında ortak bir dil oluşmasına imkan veriyoruz" diye konuştu. Tayvanlı Chan Işıklı, "Bu kursa girdim gireli insanlara derdimi, sorunumu, isteğimi daha iyi anlatabiliyorum" dedi. Belçikalı Claire Verschaeren ise, "Gelecek yıl evleneceğiz. 1 yıl içinde Türkçeyi öğrenmek istiyorum" diye konuştu.

KATALOG GÖZDESİ AZERİ MANKEN
Azeri manken Semra Aliyeva, mankenliğin yanı sıra eğitimine de aralıksız devam ediyor. Mesleğinde en büyük desteği kendisi gibi manken ablasından aldığını vurgulayan Aliyeva, "İşimi çok seviyorum. Özellikle katalog çekimlerine bayılıyorum. Tanıttığım ürünün insana katacağı ruh halini hissediyorum. Bu nedenle işimde başarılı oluyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancı gelinler Türkçe öğreniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN