Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dayanılmaz çaresizlik

Giriş Tarihi: 28.11.2015
Dayanılmaz çaresizlik
Antalya'da Süleyman ve Şenay Kibar'ın kızları 4 yaşındaki Ece'ye, doğum sonrası çoklu kalp yetmezliği teşhisi konuldu. Akciğerinde, kalbinde, beyninde problem olan Ece'nin hassas durumu nedeniyle tedavisini yürütecek doktor ve sağlık kuruluşu bulamadıklarından yakınan aile, devletin sahip çıkmasını istiyor.

EVE GÖNDERDİLER

Antalya'da 4 yıl önce dünyaya gelen Ece'nin ertesi gün kalbi durunca evde kalp masajı yapan anne Şenay Kibar, kızını devlet hastanesine götürdü. Yapılan kontrolde, minik Ece'nin çoklu kalp hastalığı olduğu belirlendi. Oksijen gitmediği için beyninde hasar oluşan, buna bağlı işitme ve görme problemleri yaşayan Ece, gönderildiği Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyata alındı ancak sadece akciğerine bant takılabildi. Burada bir yıl yoğun bakımda kalan Ece bebek yapacak başka bir şey olmadığı söylenerek taburcu edildi.

KALBİNDEKİ DELİKLER

Antalya'da kızının tedavisini, kontrollerini yapacak doktor bulamadıklarını belirten Şenay Kibar şöyle dedi: "Hiç kimse riske girmek istemiyor. Ece'nin akciğerinde, kalbinde problemi var. Kulağı duymuyor, gözlerinde, beyninde problem var. En önemlisi de kalbinde sayılamayacak kadar delik var. Devlet bize sahip çıksın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayanılmaz çaresizlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN