En mutlu günleri

Antalya'da tedavi gören 6 yaşındaki Enes Anıl ile Alanya'da beyin tümorü hastası 13 yaşındaki Numan'ın polislik hayalleri gerçek oldu

Giriş Tarihi: 29.11.2015
En mutlu günleri
İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nde '1 Çocuk 1 Dilek' temasıyla başlatılan 'Leyla'dan Sonra' adlı iyilik hareketinin Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki gönülleri, hastanede bir süredir tedavi gören altı yaşındaki Enes Anıl'ın polis olma istediğini yerine getirmek için çalışma başlattı. Projeyi yürüten Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Devrim Demir Dora ve gönüllü öğrenciler, Enes'in isteğini, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'a bildirdi.

TONBUL'UN MAKAMINDA

Enes Anıl, proje kapsamında Tonbul'u makamında ziyaret etti. Emniyet Müdürlüğü makamına oturan Enes'e yunus polis üniforması giydirildi. Emniyet Müdürü Tonbul, çocuğa oyuncak polis arabası hediye etti. Tonbul, Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak çocukların mutlu olması adına yürütülen her türlü çalışmaya destek olacaklarını sözlerine ekledi.

HAYALİYDİ

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan ve 4 yıldır beyin tümörü tedavisi olan 13 yaşındaki Numan Saçmalı da, Alanya Emniyet Müdürlüğü'nün desteğiyle polis olma hayalini 1 günlüğüne de olsa gerçekleştirdi. Polisliği çok seven Numan'ın ailesinin talebini geri çevirmeyen İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Saçmalı ve ailesini emniyete davet etti. Numan Saçmalı, Yunus Polis üniforması giyerek trafiğe kapalı alanda polis motosikletiyle gezdi. En büyük hayalinin nihayet gerçekleştiğini söyleyen Numan Saçmalı ve ailesi, emniyet personeline teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En mutlu günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN