Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez Park Orman projesine canlı ihale

Kepez Belediyesi tarafından Kepez Park Orman Projesi'nin inşası için yapılan ihale, şeffaf bir ortamda gerçekleşmesi amacıyla yerel televizyon kanallarından canlı olarak yayınlandı

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Kepez Park Orman projesine canlı ihale
Kepez Belediyesi, Antalya tarihinde ilk kez bir ihalenin televizyondan canlı yayınlanmasını sağladı. Kepez Park Orman projesi kapsamında inşaatın yaptırılması ve 25 yıl süreyle kiraya verilmesini kapsayan ihale, encümen toplantı salonunda gerçekleşti. Üç firmanın katıldığı ihale, yerel bir televizyon kanalı, belediye internet sayfası ve sosyal medyadan canlı yayınlandı.

632 BİN TL'YE İHALE EDİLDİ
İhale Komisyonu Başkanı Serhat Demir, projenin, Orman Genel Müdürlüğü'nün, Fatih Mahallesi'nde 'Meşe Kapısı' olarak bilinen alanda, belediyeye 29 yıllığına tahsis ettiği 227 bin metrekarelik alana yapılacağını söyledi. İhalenin yıllık muhammen bedelinin 620 bin lira olarak belirlendiğini kaydeden Demir, "İdaremizin yıllık kira bedeline her yıl TÜFE oranında yapılacak artışlarla elde edeceği kira geliri kabaca bir hesapla 30 milyon liranın üzerinde olacaktır. Kira gelirine, yapım ve diğer dolaylı giderleri eklendiğinde kamunun kazancı çok daha fazla olacaktır" diye konuştu. İdeal Yatırım ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, üçüncü turda verdiği 630 bin liralık teklifle ihaleyi alan şirket oldu. Komisyon Başkanı Demir'in, iyi niyet teklifinde bulunmasından sonra firmanın temsilcisi Uğur Kendirli rakamı 632 bin liraya çıkardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez Park Orman projesine canlı ihale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN