Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz perdeyle değişen hayatlar

Uluslararası Antalya Film Festivali sinemayla hayatı değişen iki minik oyuncuyu da Türkiye'ye tanıttı: Pınar Balkış ve Melek Çınar

Giriş Tarihi: 3.12.2015
Beyaz perdeyle değişen hayatlar
Uluslararası Antalya Film Festivali'nde gösterimi yapılan Ulusal Yarışma filmleri, sinemayla hayatı değişen iki minik sinema oyuncusunu da Türkiye'ye tanıttı. Festivalin ilk gününe damgasını vuran Muna filminin minik yıldızı Pınar Balkış'ın ardından günün yıldızı Melek Çınar oldu.

VAROŞTA KEŞFEDİLDİ

Yarışma filmlerinden 'Misafir'in gösteriminin ardından gerçekleşen soru cevap bölümünde filmin senarist ve yönetmeni Mehmet Eryılmaz, Melek Çınar'ı film çekimi için varoş mekan ararken Küçükarmutlu'da keşfettiklerini açıkladı. Eryılmaz, "Kızımızı da Küçükarmutlu'da bulduk. Bizim için bir şanstı. Onun için de bir şans olur umarım. Melek rolü için birçok seçmeler yaptık. Ama çektiğimiz evin komşu kızıydı Melek, orada bulduk" diye konuştu.

PINAR TARSUS'TA KEŞFEDİLMİŞTİ
Ailesini bombardımanda kaybeden Gazzeli küçük bir çocuğun hikayesine odaklanan 'Muna' filminin başrol oyuncusu Pınar Balkış'ın da film çekimi için mekan ararken Mersin Tarsus'ta arka sokaklarda tesadüfen keşfedildiği açıklanmıştı.

FİLM İÇİN ÖZEL İZİN ALDIK
Mehmet Eryılmaz, "Film için mekan ararken birçok varoşu gezdim. Küçükarmutlu olduğunu bilmeden, o mahalleyi seçtim. Bana 'burada çekemezsin' dediler. Biz de izin aldık. Bu mahalle belli bir devrimci grubun etkinliğinde olan bir mahalle... Bize yardımcı oldular" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz perdeyle değişen hayatlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN