Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyalı turizmcilerin büyük tanıtım hamlesi

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Antalyalı turizmcilerin büyük tanıtım hamlesi

Rusya krizi sonrası yaşanan restleşme, turizmcileri oluşacak kaybı farklı pazarlarla kapatmaya yönlendiriyor. MASTOB bu amaçla tanıtıma 1 milyon euro'luk bütçe ayırdı

Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası gözler Rus turistlerin gözbebeği Antalya'ya çevrildi. Yılda ağırladığı yaklaşık 13 milyon turistin yüzde 30'unu Rus turistlerin oluşturduğu Antalya'da uçak krizi önce şok havası yaratsa da turizmcilerden karşı hamlenin gelmesi de gecikmedi. Bu konuda ilk önemli adım, Antalya'da turizmin en eski merkezlerinden Manavgat'tan geldi. Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut ve yönetimi Antalya İl Turizm Müdürü İbrahim Acar'ın katılımı ile acil bir toplantı düzenledi. Tanıtım etkinliklerine 2016 yılında daha da geniş kapsam verilmesine karar kılınan toplantıda, bütçe 1 milyon euro olarak belirlendi. Toplantıda, başta 12 Ocak ve 15 Nisan 2016 tarihleri arasında ağırlıklı olarak Antalya'ya ziyaretçi gönderen pazarlarda olmak üzere toplamda 35 farklı ülkede düzenlenecek turizm ve tüketici fuarında stand açılması planlandı.

BELEDİYEYE ÇAĞRI VAR

Bu çalışma ile büyük bir patlama yaşanacağını belirten Dernek Başkanı Barut, bütçeyi tahmini olarak bir milyon euro olarak belirlediklerini ve bu miktarın tanıtım için ilk etapta iyi bir rakam olduğunu söyledi. Kaynak olarak başta turizmcilerin taşın altına elini sokacaklarını ifade eden Barut, başta Manavgat Belediyesi olmak üzere diğer kurumlara da destek çağrısında bulundu. Bu çalışmaların dışında farklı ülkelerde festivallere ve workshop etkinliklerine de katılacaklarını sözlerine ekleyen Barut, sektörde ilk kez kullanılacak olan açık hava reklam teknikleri ile bu atağı destekleyeceklerinin altını çizdi. 20 yılı aşkın süredir derneğin Manavgat'ın tanıtımı için tüm gücünü kullandığının altını çizen Barut, bundan sonra da tanıtım için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyalı turizmcilerin büyük tanıtım hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN