Sanatçıların engellilerle buluşması

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Sanatçıların engellilerle buluşması
52. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında, kentte bulunan sinema sanatçıları Ülkü Duru, Selman Kutlu, İştar Gökseven, Gülsem Tuncer ve Murat Han, Büyükşehir Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ederek engellilerle buluştu.

ÖĞRENCİLER GÖSTERİ YAPTI
Dünya Engelliler Günü kapsamında gerçekleşen ziyarette merkezde eğitim ve rehabilitasyon gören engelli öğrenciler, bir gösteri yaptı. Öğrenciler, halk oyunları gösterisi sundu, şiirler okudu, piyano çaldı, şarkılar seslendirdi. 'Engelleri kaldıralım' ismi verilen gösteri, uzun süre alkışlandı. Öğrencilerin gösterisini izleyen sanatçılar, çocuklarla sohbet etti. Sinema oyuncularından Murat Han'a çocuklar büyük ilgi göstererek birlikte fotoğraf çektirdi. Sanatçılar, sınıf ve atölyeleri gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

MERKEZE HAYRAN KALDILAR

Eğitim merkezini çok beğendiğini belirten oyuncu Murat Han, "Gerçekten okulları çok güzel, hepsi sevgi dolu, çok mutlu insanlar. Çizdikleri resimlerini gördüm hayran kaldım, ben öyle çizemem. Toplumun tamamının kucak açıp, onlara daha ilgiyle yaklaşması gerektiğini düşünüyorum. Çocuklar zaten mesajı verdi, 'Engelleri kaldıralım' dedi. Aynı şekilde 'Engeller kaldırılsın' diyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatçıların engellilerle buluşması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN