Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanata ilgi göstermeyen öğretmenler şaşırttı

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Sanata ilgi göstermeyen öğretmenler şaşırttı
Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün desteğini alarak toplumu sanatla buluşturacak bir proje için kolları sıvayan Antalyalı sanatçılar, hayal kırıklığına uğradı.
Halkın sanatın birçok farklı dalında uygulamalı çalışmalara katılabileceği 7 aylık projenin ilk hedef kitlesi milli eğitim camiasıydı. Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde ebru teknesi kuruldu, yağlı boya şövalesi yerleştirildi ve çizim masası minyatür sanatı için hazırlandı.

SADECE 2 KİŞİ GELDİ

Ancak eğitim camiasından etkinliğe sadece 2 öğretmen katıldı, onlar da sanatçıların yakın arkadaşlarıydı. Vali Yardımcısı Hüseyin Ece'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiği "Kurumunuz yöneticileri, personeli ve belirtilen hedef kitlenin etkinliklere katılımlarının sağlanması" yönündeki davet yazısı da etkinliğe katılımın artmasına yetmedi.

ÜZÜNTÜ VERİCİ

Proje koordinatörü Salih Yön "Öğretmenlerimizin sanatı görmezden gelmesi çok üzücü" dedi. Proje, bu ay Mevlana'yı Anma Haftası'nda din adamlarına yönelik olarak gerçekleşecek. İl Müftülüğü personeli ve din görevlilerine ebru, yağlıboya ve minyatürün yanı sıra hat sanatı ve tezhip sanatı da uygulamalı olarak gösterilecek.
Proje daha sonra farklı kurumlarla devam edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanata ilgi göstermeyen öğretmenler şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN