Turizmcinin rotası

Türkiye, turizmde en büyük pazarlarından olan Rusya ile yaşadığı uçak krizinin ardından 2016 sezonunda olası düşüşe karşı Avrupa’ya açılmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Turizmcinin rotası
Türkiye, turizmde en büyük pazarlarından olan Rusya ile yaşadığı uçak krizinin ardından 2016 turizm sezonunda olası düşüşe karşı Avrupa'ya açılmaya hazırlanıyor.
Turizm sektörü, Rusya'da bazı tur operatörlerinin Türkiye'ye yönelik rezervasyonlarını durdurmasından olumsuz etkilenmemek için alternatif pazar çalışmalarına başladı.
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Krizin turizmi çok olumsuz etkilediğini belirtti. Türk turizm sektörü olarak bunun alternatiflerini yaratmak zorunda olduklarını vurgulayan Ayık, bu kapsamda bugüne kadar olgunlaştırdıkları pazarların devamlılığını sağlayarak bu potansiyeli zorlayacaklarını bildirdi. Ayık, sektör olarak yeni pazar üzerinde çalıştıklarına işaret ederek, "Başta Almanya olmak üzere Orta Avrupa, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa, İskandinav ve eski demir perde ülkelerini geliştirmemiz gerekiyor. Bir yandan bizim bugüne kadar olgunlaştırdığımız pazarları canlandıracağız bir yandan da gelişmesi muhtemelen pazarları da geliştireceğiz. Yeni pazarları zorlayacağız" diye konuştu.
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile yaptıkları toplantıda acil olarak alınması gereken tedbirleri konuştuklarına değinen Ayık, Bakan Ünal öncülüğünde ileri tarihlerde bazı Avrupa ülkeleriyle görüşmeler yapılacağını söyledi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy ise Kültür ve Turizm Bakanlığının yaşananları aktif bir şekilde takip ederek, gerekli önlem paketlerini oluşturduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcinin rotası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN