Gitar Festivali başladı

4'üncü Uluslararası Antalya Gitar Festivali Kanneci-Dal düetiyle başladı. Açılışa bağlamasıyla İlke Türkdoğan da renk kattı

Giriş Tarihi: 12.12.2015
Gitar Festivali başladı
Muratpaşa Belediyesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği Antalya Şubesi'nin işbirliğinde gerçekleştirilen '4. Uluslararası Antalya Gitar Festivali' başladı. Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu'nda açılışı yapılan festivalde konuşan ODTÜ Mezunları Derneği Başkanı Yıldırım Şimşek, sanatın barış, kardeşlik, dostluk, sevgiyi paylaşmak olduğuna vurgu yaptı. Belediye Başkanı Ümit Uysal ise dünyanın en büyük gitar sanatçılarından Andrés Segovia'nın "Kalbimizin üzerine yaslayarak çaldığımız tek enstrüman gitardır" sözlerini hatırlattı.

BAĞLAMA-GİTAR ORTAKLIĞI

Festivalin açılış konseri klasik gitar sanatçıları Ahmet Kanneci ile Özcan Dal'ın gitar dinletisiyle başladı. Daha sonra sahneye çıkan Türk halk müziği sanatçısı İlke Türkdoğan, bağlamasıyla 'Yiğidim Aslanım' ve 'Urfa Türküsü' eserlerini seslendirdi. Kanneci ve Dal ikilisi de Türkdoğan'ın bağlamasına gitarlarıyla eşlik etti. Sanatçılar, bağlama-gitar harmanlamasıyla neşeli Azeri türkü ve şarkılarını da paylaştı. Gecenin sonunda Belediye Başkanı Ümit Uysal, sanatçılara plaket sunup teşekkür etti. 4. Uluslararası Gitar Festivali, bugün Soner Egesel'in konseriyle sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gitar Festivali başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN