Özel ekip araştırıyor

Giriş Tarihi: 15.12.2015
Özel ekip araştırıyor
Antalya'da, Kepez ilçesi Toptancı Hal yanında araçtan atılarak öldürüldüğü öne sürülen 17 yaşındaki Hülya Seyyar'ın katil veya katillerinin yakalanması için Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Masası ile Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri alarma geçti. Her iki şubede de olayın aydınlatılması için 24 saat aralıksız çalışmak üzere ikişer ekipten toplam 4 ekip kuruldu. Ekipler, yeni bir 'Özgecan' vakası mı yoksa 'vur kaç' türünden bir trafik kazası mı olduğunu araştırıyor.

MOBESE İNCELEMEDE

Polis, genç kızın katil veya katillerinin yakalanması için bölgeyi gören MOBESE kameralarının tamamını incelemeye aldı. Kamera kayıtlarından olay yeri ve yakınlarından geçtiği tespit edilen bine yakın aracın incelemesi devam ediyor. Şu ana kadar 300 aracın incelemeden geçirildiğini belirten polis yetkilileri, "İnceleme devam ediyor. İl genelindeki ilçeler dahil olmak üzere bütün araç tamir atölyeleri de kontrol altında" dedi.

KAZA SÜSÜ OLABİLİR

Antalya polisi tarafından oluşturulan özel ekipler, Hülya Seyyar olayını her olasılığı dikkate alarak inceliyor. Genç kadının başka bir yerde öldürülüp Toptancı Hal civarındaki karanlık bir nokta olan olay yerine trafik kazası süsü verilerek atılmış olabileceğini de değerlendiren Cinayet Masası ekipleri, "Biz her türlü ihtimali göz önünde bulunduruyoruz. Cinayet mi, kaza mı olduğu yapılan titiz çalışmalar sonunda ortaya çıkacak" ifadesini kullandı.

SURİYELİ ŞÜPHESİ
Polis Hülya Seyyar olayının meydana geldiği bölgenin yakınında çok sayıda Suriyeli bulunduğunu ve araştırmanın bu yönde de devam ettiğini kaydetti. Genç kızın Hataylı olduğuna da dikkat çeken polis, "Olayın aydınlatılması için MOBESE kameralarından sadece araçları değil, kayda giren insanları da tek tek inceliyoruz. Bu olayı aydınlatacağız" diye konuştu. Olayın ardından genç kızın acılı babası feryat ederek ne olduğunun aydınlatılmasını ve faillerin bulunmasını istemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel ekip araştırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN