Sanatla mutlu oluyorlar

Giriş Tarihi: 16.12.2015
Sanatla mutlu oluyorlar

63 yaşındaki Hayat Doğan ile 62 yaşındaki Gülser Mutlu, kadın günlerine gitmek yerine belediyenin açtığı kurslara katılarak sanat icra ediyor

Burdur Belediyesi'nin Kültür ve Sanat Atölyesi'nde 12 yıldır çeşitli branşlarda eğitimler veriliyor. Görsel sanatlar öğretmeni Hülya Altuğ öncülüğünde ahşap yakma, yağlı ve sulu boya, kara kalem ve mozaik tekniği gibi alanlarda kadın, erkek ve çocuk kursiyerlere eğitimler veriliyor. Kültür ve Sanat Atölyesi açıldığı günden beri aralıksız 12 yıldır çeşitli kurslara katılan 1 çocuk annesi Hayat Doğan, "Burası açılmadan önce belediyenin düzenlediği Türk Halk Müziği korosuna gidiyordum. Buranın açılacağını duyunca geldim. 12 senedir kursa severek geliyorum. Ahşap yakma ile başladım, yağlı boya ve mozaik tablolar yapıyorum" dedi.

SANAT MUTLULUKTUR

4 yıldır kursa devam eden 2 çocuk annesi Gülser Mutlu da kursa severek geldiğini ve sanatla uğraşmaktan mutlu olduğunu belirtirken, "Ahşap yakmayla başladım. Şimdi mozaik çalışması yapıyorum. Bir şeyler üretmekten mutlu oluyorum. Yaptığım eserler evimin duvarlarını süslüyor. Günlerde gezeceğimize burada sanatla uğraşıyoruz. Çocuklarıma, eşime, dostuma hediye ediyorum, bundan da mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatla mutlu oluyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN