Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lazer ile kılcal damar tedavisi

Dermatolog Dr. Yücel, bacaklarda ve yüzde görülebilen kırmızı yüz, rosacea ve kılcal damar tedavisinde kullanılan son teknoloji ürünü Quadrostar Pro Yellow Lazer tedavisi hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 19.12.2015
Lazer ile kılcal damar tedavisi
Dermatolog Dr. Kubilay Yücel, kırmızı yüz, rosacea ve kılcal damar tedavisinde kullanılan son teknoloji ürünü Quadrostar Pro Yellow Lazer tedavisi hakkında bilgi verdi. Deri yüzeyinde kırmızı, mavi-mor renkli yüzeyel damar genişlemeleri veya örümceği andıran damar yumaklaşmalarının en sık bacaklarda izlenmekle beraber yüzde ve vücudun kalan kısımlarında da görülebildiğini belirten Dr. Yücel şunları söyledi:

KILCAL DAMARLAR YOK OLUR
"Ciltte yüzeysel ve ince damarların belirginleşmesi kılcal damar genişlemesi olarak adlandırılır. Damarların çapına göre yapılacak lazer uygulamaları ile kılcal damarların tedavisinde kalıcı çözüm sağlanmaktadır. Bu tedavide kılcal damarın büzüşerek yok olması amaçlanır. Uygulama sırasında damarda ısı 80 dereceye ulaşır, kan hücrelerinde ve damar çeperlerinde değişiklikler oluşur ve bunun sonucunda genişlemiş damar vücut tarafından yok edilir. Lazer sırasında damarın solduğu ve büzüştüğü görülebilir. Bazı damarlarda ise uygulama sonrasında tam etkinin ortaya çıkması için 2 ay beklemek gerekmektedir. Bu tedaviden beklenebilecek başlıca sonuç, uygulama bölgesindeki kılcal damarların öncelikle renklerinin koyulaşıp zaman içinde kaybolmalarıdır."

KILCAL DAMARLAR YOK OLUYOR
Quadrostar Pro Yellow Lazer tedavisi hakkında bilgi veren Dr. Yücel, "Bu tedaviden beklenebilecek başlıca sonuç, uygulama bölgesindeki kılcal damarların öncelikle renklerinin koyulaşıp kaybolmalarıdır" bilgisini verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer ile kılcal damar tedavisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN