Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kışlık bakımınızı mutlaka yaptırın

TŞOF Başkanı Apaydın kış aylarında trafiğe çıkan araca bakım yapılmasının ve özellikle kış lastiği taktırılmasının önemine değindi

Giriş Tarihi: 20.12.2015
Kışlık bakımınızı mutlaka yaptırın
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, trafiğe çıkan her araca kışlık bakım yaptırılmasının ve kış lastiği taktırılmasının hayati önem taşıdığını belirtti. Kış aylarında sadece ticari araçların değil, tüm araçların kaza yaptığına dikkati çeken Apaydın, bu nedenle trafiğe çıkan her aracın kışlık bakımını yaptırması ve kış lastiği takmalarının hayati önem taşıdığını kaydetti.

TEDRİBİRİNİZİ ALIN

Benzinli araçların özellikle bujileri, dizel araçların ise yakıt pompaları ile filtrelerinin elden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Apaydın, sürücülerin cam sileceklerinin lastikleri yıpranmış ise değiştirmesi gerektiğini ve bunların sık sık kontrol edilmesi gerektiğini belirtti. Hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesiyle yakıt donma tehlikesiyle karşı karşıya kalındığını bildiren Apaydın, "Eğer filtrelerin içerisinde kalıntılar olursa, araçlarda tıkanmalar olur. Akülerin bakımlı olması ve araçlara antifriz konulması gerekmektedir. Trafik kazalarının önüne geçmek ve huzurlu seyahat etmek için araçlarımızın bakımlarını kesinlikle ihmal etmememiz gerekiyor. Aracın tüm bakımları yapılarak yola çıkıldığında, daha sağlıklı ve huzurlu seyahat edilir. Eğer aracımızın kış bakımını yaptırmazsak, trafikte istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Bu yüzden sürücülerimizin gerekli tedbirleri, zamanında almasını istiyoruz" ifadesini kullandı.

KIŞ LASTİĞİ TAKTIRIN

Yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara 1 Aralık-1 Nisan arasında kış lastiği takılmasının yol emniyeti açısından önemli olduğuna dikkati çeken Apaydın, kış lastiği kullanmayan sürücülere 31 Aralık'a kadar 571 lira, 1 Ocak'tan itibaren ise 602 lira ceza uygulanacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kışlık bakımınızı mutlaka yaptırın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN