Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatı renklendiriyor

Sinan Demir, çobanlık yaparken Beydağları'nın eteklerinde başlayan resme olan aşkını Muratpaşa ilçesindeki trafoları tuvale çevirerek devam ettiriyor

Giriş Tarihi: 22.12.2015
Hayatı renklendiriyor
Antalya'da Beydağları'nın eteklerinde, kente 80 kilometre uzaklıkta Ulucak Mahallesi'nin 28 yaşındaki 'Çoban Ressamı' Sinan Demir, kent sakinlerine beton yığınları arasından yeni bir dünya sunmak için çocuk parkları ile yeşil alanlar içinde kalan trafoları tuvale dönüştürdü.

YARIŞMALARDAN ÖDÜL ALDI
Korkuteli'de dünyaya gelen Demir'in Beydağları'nın eteklerinde çobanlık yaparken başlayan resim aşkı ortaokul öğretmeni Mehmet Emin Erşan'ın desteğiyle daha da büyüdü. Açık liseden mezun olan Demir, Antalya'da ressam Celil Kemalov atölyesinde çalıştı, girdiği yarışmalardan ödüllerle döndü. Çalışmalarında çoban, yayla ve Yörük kültürünü kendi dünyasında harmanlayan ressam, birçok kişisel sergi açtı, karma resim sergisine katıldı. Sanatçı, son 8 aydır tuvalden duvara geçti ve Antalya'da Muratpaşa Belediyesi için kentin en çirkin yapılarından trafo binalarına birbirinden farklı resimler yapmaya başladı. Trafoya yaptığı resimleri 'Çoban Ressam' diye imzalayan Demir, "Resim sevdası Beydağları'nı aşıp Muratpaşa'nın sokaklarına indi" diye konuştu. Demir, kendisine tuval olan trafolar bittikten sonraki hedefini ise "İmkan verilirse her yere yaparız. İnsanı bile boyarız" sözleriyle anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı renklendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN