Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongre sonrası bombardımanı

Giriş Tarihi: 30.12.2015
Kongre sonrası bombardımanı

CHP Antalya İl Kongresi sonunda çıkan kavganın fitilini ateşleyen eski Milletvekili Sapan, sert eleştirilerini sosyal medyada sürdürüyor

CHP Antalya'da İl Kongresi tamamlandı ancak kongre sonunda çıkan kavga sosyal medya üzerinden ve yazılı açıklamalarla devam ediyor. Mevcut İl Başkanı Semih Esen'in seçildiği İl Kongresi'nde adaylardan son konuşmacı olarak kürsüye gelen eski Milletvekili ve Başkan Adayı Yıldıray Sapan tartışmanın fitilini ateşlemişti. Sapan'ın kürsüden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eski Genel Başkan Deniz Baykal, İl Başkanı Semih Esen ve Milletvekili Mustafa Akaydın'ı isim vermeden sert bir dille eleştirmesi üzerine Başkan Uysal'a cevap hakkı tanınması ile Sapan ve taraftarları kürsüye yürümüş ve ortalık karışmıştı. Yıldıray Sapan İl Kongresi'nin ardından sert eleştirilerini sosyal medya üzerinden sürdürdü. Twitter hesabından hem partisini hem de Başkan Uysal'ı hedef alan Sapan, Antalya'da uzun süre tartışma konusu olacak şu açıklamaları yaptı:

SAPAN'IN MESAJLARI
"Herkes kendi meşrebine göre aday seçti dün.. Baykal da, Ümit de... Hayatı boyunca kapalı yaşamış, insan görünce kaçan,bldye bşknlğnı hizmet etmek yerine güç olarak görenlere bldy teslim edilirse 1cm büyümeyiz. 2014 M.paşa'sında bu zamanlar sokaklar temiz,ağaçlar süslenmiş her yer cıvıl cıvıldı. osmanlıcı, alaturka,primitif anlayış geldi, her yer rezil. Delege diyor ki; ne olur imza isteme beni işten atarlar! Devletin sağladığı olanakları delege devşirmeye kullan, Muratpaşa Belediye Başkanı olursun. İddia ediyorum 2019'da Türkiye'nin Çankaya'sı M.paşa'yı kaybedersek; Ümit milletvekili olacak. Biz, başarısızları ödüllendiririz. 1 ön seçim 3 örgüt seçimi oldu. Her seferinde bu kadar işçi alıcaz şu kadar çıkarıcaz de, mobing yap, örgütü ele geçir, Muratpaşa Belediye başkanısın. 100 bin oyu 23 bine düşür, +4 trilyonluk bütçeyi -50 trilyona çıkar Muratpaşa'dan Genel Başkanlığa kadar gidersin. Biz başarısız severiz. 1 senedir, bir havuz tadilatını yapamayacak kadar çözümsüz ol, Muratpaşa Belediye Başkanı'sın. Gerçekten elini taşın altına koy kovulursun. Siyasette dürüst, namuslu olanların şansı yok. Tacizci olacaksın, yurt bulma vaadiyle küçük kızlara sarkacaksın 2 değil 3 dönem milletvekilisin."

Sapan'ın sözleri çok konuşulacak
CHP eski Milletvekili Yıldıray Sapan'ın sosyal medyada kullandığı ifadeler uzun süre CHP gündemini meşgul edecek gibi görünüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre sonrası bombardımanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN