Konsey Bakan'a dosya verdi

Antalya Tarım Konseyi Rusya kriziyle ilgili hazırlanan dosyayı ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e sundu

Giriş Tarihi: 30.12.2015
Konsey Bakan'a dosya verdi
Antalya Tarım Konseyi İcra Kurulu Üyeleri, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i makamında ziyaret etti. Ziyarete Tarım Konseyi Başkanı Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Konsey İcra Kurulu üyeleri ATSO Başkanı Davut Çetin, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp ile AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani, CHP Milletvekili Çetin Osman Budak ve MHP Milletvekili Mehmet Günal katıldı.

BAKANLIKLAR ÇALIŞIYOR

Konsey Başkanı Ali Çandır, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'e 'Türkiye - Rusya Federasyonu Krizinin Antalya tarım Sektörüne Etkileri ve Sorunların Çözümüne Yönelik Talepler' başlıklı bir dosya sundu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Rusya ile yaşanan sorunu en başından itibaren büyük titizlikle takip ettiklerini kaydetti. Şimşek, "Etkinin minimize edilmesi için, kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı yaptık. Başta Ekonomi, Turizm ve Tarım Bakanlıklarımız olmak üzere tüm bakanlıklarımız bu konuyla alakalı çalışıyor" dedi.

SABIRLI VE YAPICI OLUNMALI

Sabırlı olmak gerektiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Şimşek, "İhracatçımızın da üreticimizin de yanındayız. Gereken tüm çalışmayı yapıyoruz. Sabırlı ve yapıcı bir yaklaşım içinde olmak lazım. Birtakım destekleyici adımlar atıldı. Konu henüz çok sıcak. Antalya krizin merkezi oldu. Bu anlamda Antalya Tarım Konseyi modelini de tebrik ediyorum. Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma içine girmişsiniz" diye konuştu. Pazar çeşitliliğine vurgu yapan Şimşek, "Hiçbir ülkeye bu kadar bağımlı olmamak lazım" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konsey Bakan'a dosya verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN