Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Murat ÖZGEN: Bu şarkılar da olmasa

Giriş Tarihi: 30.12.2015
Antalyaspor hepimizin dilinde bazen bir aşk şarkısı, bazen hüzünlü bir arabesk, bazen esprili sözleri olan bir Ankara türküsü, bazen klasik bir Amerikan filmi müziği.
Peki bakalım Antalyaspor camiasında kime hangi şarkı daha çok yakışıyor?
Tekniği, taktiği, sistemi yeni yılın sonunda bir kenara bırakalım, bizi en iyi şarkılar anlatır diyerek, tribünlerden küfür yerine şarkıların yükselmesi dileğiyle; İlk olarak 'Bu şarkı kalbimin tek sahibine' diyelim, İrem Derici'nin şarkısını Antalyaspor'a ithaf ederek başlayalım.
Başkan Gültekin Gencer ile devam edelim. Bir türkü çalalım Başkan'a. Halk ozanı Aşık Veysel'den. Süper Lig'de aldığı takımı önce düşüren sonra şampiyon yapan, her hafta ayrı bir sınav verip bazen alkışlanan, bazen istifaya çağrılan Başkan'a 'Uzun ince bir yoldayım'ı gönderiyoruz.
Şimdi de 90'lı yılların ortalarına gidelim. Ufuk Bigay ismini birçoğunuz duymadınız belki. Şarkısını hatırlayacaksınız eminim. 'Gelen giden değişmez gerçek bir numara hep sensin sen.
Yeni değil bu hep böyleydi, bir numaram tek tercihim'
Kime mi? Tabii ki Samuel Eto'o'ya. Herkes 'Eto'o bitmiş' derken herkesi bitiren isim. Dünya yıldızı, altın kalpli adam, takımının kaptanı, karizmatik lideri.
Takımın tamamına şarkı çalamayacağız. Ama bazı isimlere özel göndermeler yapmadan da duramayız.
Kalecilerimiz Fornezzi ve M'Bolhi'ye Teoman'dan 'İki yabancı' diyoruz. Şıklığıyla ünlü Lokman'a memleketinden bir Volkan Konuk türküsü 'Efulim'i çaldık.
Hepimizin evladı, Antalya'nın çocuğu Zeki ve Emre'ye geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Antalya'nın 'Altın Çocuğu' ses sanatçısı Necip Nugay'dan bir şarkı gelsin.. Hem Nugay'ı rahmetle analım, hem evlatlarımıza moral olsun. O da besteci, spor adamı, Antalyalı Gültekin Çeki'nin şarkısını söylesin.
Bizden biri.. Golleriyle krallık yarışına girdi, düştük terk etmedi, çıktık bırakmadı. Artık eski günlerini arıyoruz. Diarra'ya, kendisi tanımasa, sözlerini anlamasa da Müzeyyen Senar'dan bir şarkı gitsin: Dalgalandım da duruldum. 'Sen benim eski değil, eskimeyen dostumsun' şarkısını yıllarını masör olarak kulübe hizmette geçiren Metin Demirağ'ın şahsında tüm personele gönderiyoruz.
Hakemleri unutmadık. Tarihi beyaz sayfalarla dolu tertemiz Antalyaspor'un hakeme ihtiyacı hiçbir zaman olmadı. İstediğimiz tek şey, adilane bir yönetim. Ne bizim ne rakibin hakkı yensin. O zaman hakemlerin şarkısı da Sezen Aksu'dan gelsin. 'Kimselere inancım kalmadı benim... Beni benden alıp da gidenler arasında en büyük ızdırabı çektiren sendin' diye başlayıp, 'Gölge etme başka ihsan istemem senden' diye devam eden şarkı hakemlerimize gidiyor.
Taraftara gönderebileceğimiz çok şarkı var aslında. Ancak taraftar dediğin, haftalık, aylık, sezonluk düşünmez sevgisini.
Kazanılan maçlardan sonra 'Pınar başı burma burma', kaybedilen maçlardan sonra 'Arkası gelmez dertlerimin' dediklerine bakmayın.
Sonunu bir Amerikan filminin unutulmaz müziği ile bağlar hep.
Taraftarın Antalyaspor için şarkısı da unutulmaz 'Bodyguard' filminden gelsin. 'I will always love you' yani, 'Seni her zaman seveceğim'..

'Eski dostlar'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Murat ÖZGEN: Bu şarkılar da olmasa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN