Denize girerek karşıladılar

Antalya'da kendilerini '365 Gün Denize Girenler Grubu' olarak tanıtanlar Konyaaltı sahilinde 2016'yı eksi 2 derece soğukta denize girerek karşıladı

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Denize girerek karşıladılar
Antalya'da kendilerini '365 Gün Denize Girenler Grubu' 2016'yı da 25 yıldır yaptıkları gibi Konyaaltı sahilinde denize girerek karşıladı. Aralarında avukat, doktor ve işadamlarının da yer aldığı yaklaşık 20 kişilik grup, her yıl olduğu gibi bu yılbaşı gecesi de geleneklerini bozmadı. Kumsalda saat 23.00 sularında buluşarak boy ateşi yakan grup ateşin kenarında kentin simgelerinden portakal ve mandalina ağacı dikti.

TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

Saatler 00.00'ı gösterdiğinde 20 kişilik grup Türk bayrağı açıp şortlarını giyerek denize girdi. Hava sıcaklığının 1, hissedilen sıcaklığın eksi 2 derece olduğu sahilde fotoğraf çektiren deniz tutkunları, 2016 için 'Barış ve kardeşlik' dileğinde bulundu. Grup üyelerinden emekli bankacı Bahattin Özdemir, "Biz sadece bu gece değil, 365 gün burada denize giriyoruz. Bu yıl barış ve kardeşlik temasını işleyeceğiz. Silahlı kuvvetlerimize, polisimize ve devlete çalışan herkesin Allah yardımcısı olsun" dedi. DSİ işçisi Fazıl Tuncer ile Konyaltı Belediye Meclis Üyesi Nail Avcı ise kardeşlik vurgusu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denize girerek karşıladılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN