Evsizlere sıcak aş ve yuva

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Evsizlere sıcak aş ve yuva
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, dondurucu soğukların yaşandığı bugünlerde dışarıda yaşamak zorunda kalan vatandaşlara kucak açtı. Atatürk Kapalı Spor Salonu, evsiz vatandaşların hizmetine sunuldu. Büyükşehir Zabıtası ve emniyet güçleri tarafından tespit edilen 50'ye yakın vatandaş sıfırın altında seyreden dondurucu soğukta geceyi Kapalı Spor Salonu'ndaki odalarında sıcak yataklarında geçirdi. Barınma ihtiyaçları giderilen evsizlerin, yemek, sıcak su, temizlik, giyim gibi temel ihtiyaçları karşılandı.

KİSME SOKAKTA KALMASIN

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Vatandaşlarımızın öncelikle ısınma ve yemek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Meteorolojinin verdiği bilgiye göre Antalya'da bu gece de dondurucu soğuk yaşanacak. Antalyalılardan, sokakta yaşayan vatandaşları Alo 155 ile emniyet güçlerine veya 249 50 84 nolu telefondan zabıtamıza bildirmelerini istiyoruz" dedi.

DURAKLARA SIĞINDILAR
Hava sıcaklığının 1 dereceye kadar düştüğü Antalya'da, kent merkezinin birçok noktasındaki klimalı duraklar evsizlerin barınma merkezi oldu. Duraklarda birçok evsiz 2-3 kişilik gruplar halinde kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evsizlere sıcak aş ve yuva
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN