Bilim Merkezi'nden Türkiye'nin zirvesine

Antalya Anadolu Lisesi ve Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ufuk Demiray, Türkiye Zeka Vakfı tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Zeka Oyunları yarışmasında, Antalya'nın göğsünü kabarttı

Giriş Tarihi: 3.1.2016
Bilim Merkezi'nden Türkiye'nin zirvesine
Antalya Anadolu Lisesi ve Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ufuk Demiray, Türkiye Zeka Vakfı tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen Zeka Oyunları yarışmasında, Antalya'nın göğsünü kabarttı. Türkiye birincisiyle aynı puanı alan Demiray, averaj sistemiyle Türkiye ikincisi oldu. Demiray, Bilim ve Sanat Merkezi Okul Müdürü Arif Aydeniz ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay'ı makamında ziyaret etti.

UFUKLAR AÇILIYOR

Müdür Gülay, Bilim ve Sanat Merkezi'nin Ufuk Demiray gibi öğrencilerin yetişmesinde önemli rol oynadığını belirterek, "Merkezimiz, Ufuk gibi öğrencilerimizin ufuklarının açılmasında, sanatla ve bilimle yoğrularak ilerde bilim adamları olarak yetişmesinde çok önemli rol oynamaktadır" diye konuştu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Demiray'ın başarısının çalışmaların ne kadar yerinde olduğunu gösterdiğinin altını çizen Gülay, "Hedefimiz, milli manevi duyguları güçlü, insan sevgisiyle dolu, vatanına milletine hayırlı, başarılı çocuklar yetiştirmektir ve bu konudaki çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilim Merkezi'nden Türkiye'nin zirvesine
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN