Yağmurda tahliye

Antalya'nın CHP'li Muratpaşa Belediyesi, huzurevi sakinlerini kış ortasında 'Zarar ediyoruz' gerekçesi ile tahliye etti. Yaşlılar sağanak yağışta tahliyeye tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 5.1.2016
Yağmurda tahliye
Sosyal demokratlığı ve sosyal belediyecilik anlayışı ile övünen CHP'li belediyelerin bu tezlerinin sözde kaldığı Antalya'da ortaya çıktı. CHP'li Muratpaşa Belediyesi tarafından işletilen Muratpaşa Belediyesi Huzurevi'nde kalan 31'i ücretli 13'ü bakıma muhtaç 44 yaşlı kış ortasında tahliye edildi. Antalya'nın Güvenlik Mahallesi'ndeki huzurevi, yapılan tahliyeden sonra resmen kapatıldı. Yaşlılar ise olanlara sert tepki gösterdi. Huzurevi görevlileri huzurevi sakinlerini gazetecilere konuşmaması için uyardı.

YAŞLILAR TEPKİ GÖSTERDİ

Güvenlik Mahallesi 238 Sokak'ta yer alan Muratpaşa Huzurevi'nin zarar ettiği gerekçesiyle kapatıldığı belirtildi. Kış ortasında ve sağanak yağmurlu günde eşyalarını naylon poşetlere dolduran yaşlılar huzurevi girişinde gözyaşlarına boğuldu. Gazetecilere konuşmak isteyen yaşlı kadınlar, "Bu kışta kıyamette olacak iş değil. İlk duyduğumuzda şaka sanmıştık. Ama gerçekmiş. Kışın ortasında hasta halimizle rezil oluyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdi.

YAZIN NİYE YAPMADINIZ?

Huzurevi sakinleri belediyenin yaz ayında bu işlemi gerçekleştirmemesine de tepki gösterdi. Belediyenin 'Zarar ediyoruz' mazeretine de anlam veremediklerini belirten huzurevi sakinleri, "Bu huzurevi CHP'li Başkan Süleyman Evcilmen döneminde açıldı. Türkiye'nin en iyi işletilen örnek bir huzurevi haline gelmişti. Ancak CHP'li Başkan Ümit Uysal döneminde sıkıntılar baş gösterdi. Şimdi ise 'Zarar ediyor' gerekçesi gösterilerek resmen bizi sokağa atıyorlar" diyerek tahliye işlemini protesto etti.

ZARAR EDİYORUZ

CHP'li Muratpaşa Belediyesi ise yaptığı açıklamada, yaşlıların hiçbirinin mağdur edilmediğini ileri sürdü. Huzurevinde konaklayan 44 yaşlıdan bakıma muhtaç, hiçbir geliri olmayan 13 yaşlının Büyükşehir Belediyesi'ne ait huzurevine gönderildiğini kaydeden belediye yetkilileri, "Huzurevinde ücret ödeyerek kalanlar ise başka huzurevlerine yerleştirilecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmurda tahliye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN