Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın İlk çocuk adası

EXPO 2016 Çocuk adasının inşası sürüyor. Bir günde 4 bin çocuğun ücretsiz yararlanacağı 'Çocuk Adası'nda EXPO süresince çeşitli etkinlikler düzenlenecek

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Dünyanın İlk çocuk adası
Türkiye'nin ilk 'Çocuk Adası', bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı içerisinde yapılıyor. Yaklaşık 100 metre çapındaki oyun adası, 8 bin metrekarelik alana inşa edilirken, üstü de 80 metre çapında üzerinde dünya haritası olan bir kubbe ile kapatıldı. 4 ayrı köprü ile EXPO Gölü içindeki 'Çocuk Adası'na ulaşacak olan minik davetliler, 3 farklı büyüklükte oyun ve etkinlik tepesi ile karşılaşacak.

4 BİN ÇOCUK YARARLANACAK

Sergi alanı içinde ülke bahçeleri ile büyük amfi tiyatro arasındaki Çocuk Adası'nda ayrıca sahne ve faaliyet alanları, minik bir amfi ve oyun etkinlik alanı bulunuyor. 'Çiçek ve Çocuk' temasıyla 6 ay boyunca açık olacak EXPO 2016 Antalya'da çocuklar keyifli bir gün geçirecek. Çocuk Adası'nda gökyüzü, yeraltı, uzay ve sualtı konseptlerinde etkinlikler düzenlenecek. 10 farklı alternatifli atölye çalışmalarında ise çocuklar, origami, tasarım, kağıt heykeller ve boyama atölyelerinde keyifli bir gün geçirecek. Bir atölye çalışmasından 40 çocuk aynı anda yararlanabilecek. Çocuk Adası'nda bir günde 4 bin çocuk ücretsiz olarak etkinliklere katılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın İlk çocuk adası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN