Halil yardım bekliyor

Giriş Tarihi: 8.1.2016
Halil yardım bekliyor

Hayat dolu bir konservatuvar öğrencisiyken teşhisi konulamayan bir hastalıkla önce kör, ardından yatağa mahkum olan genç yardım bekliyor

Antalya'da yaşayan Gülsüm ve İbrahim Özçelik çiftinin 24 yaşındaki oğulları Halil Özçelik, üniversite öğrencisiyken bir anda yatağa mahkum hale geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde konservatuvar okuyan ve üniversiteye de dereceyle giren talihsiz genç, 4 enstrüman çalıp dans edebilen hayat dolu bir gençken 2 yıl önce görme kaybı yaşamaya başladı. Görme kaybını takip eden konuşmada zorlanma ve istem dışı hareketleri fark eden aile, oğulları için hemen hastaneye başvurdu. Yatağa mahkum hale gelen Özçelik, sadece sevdiği müziklere elleriyle ritim tutarak tepki veriyor.

ANNENİN FERYADI

Gence ilk olarak kullandığı bir ilacın yan etki yapmış olabileceği teşhisini koyan doktorlar, durumu ağırlaşınca çocuklukta geçirilen kızamığın beyinde hasara neden olduğu Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) teşhisini koydu. Aile ise, hastalığın tam olarak SSPE olmadığını, başka bir hastalık olabileceğini söyledi. Anne Gülsüm Özçelik, "Hastalığı neyse gerçek bir teşhis konulmasını istiyorum. Bizim sesimizi duyan olursa yardım etsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halil yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN