Ünal resmen aday

Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe'nin yerine atanan Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal, bu yıl yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olduğunu SABAH Akdeniz'e açıkladı

Giriş Tarihi: 8.1.2016
Ünal resmen aday
İsrafil Kurtcephe'nin Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle açığa alınmasının ardından yerine atanan Prof. Dr. Mustafa Ünal, bu yıl yapılacak rektörlük seçimlerinde aday olduğunu ilk kez SABAH Akdeniz'e açıkladı. Üniversitede görevi süresince her şeyden önce demokratik ve katılımcı bir yönetim anlayışı içinde olacağını belirten Prof. Ünal, "Kurumumuzu üniversite kimliği dışına taşıran hiçbir tartışma içerisine sokmak istemiyoruz" dedi.

BİLİM YUVASI OLACAK

Rektör Vekili ve adayı Prof. Dr. Mustafa Ünal, üniversite olarak bilimsel çalışmaları önceleyen, ürettiği bilimi ürüne, patente dönüştüren ve insanlığın yararına sunan, şehirle ve halkla kaynaşan, iş dünyası ile daha yakın işbirliği içinde olan, uluslararası ilkleri güçlü bir üniversite hedeflediklerini de söyledi. Eğitimde kalitenin öncelikli hedefi olduğunu da belirten Prof. Ünal, "Bu amaçla uluslararası kalite standartlarına sahip global bir üniversite olma hedefine odaklanmış bulunuyoruz. Ülkemizden ve yurtdışından en başarılı öğrencileri üniversitemize çekmek için çalışacağız" diye konuştu.

MUSTAFA ÜNAL KİMDİR?
Profesör Doktor Mustafa Ünal 1974 yılında Sivas'ın Gürün ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İngilizce) okudu ve 2002 yılında Göz Hastalıkları Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamlayıp Göz Hastalıkları Uzmanı oldu. 2004 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim çalışmaya başladı. 2006 yılında yardımcı doçent, 2007 yılında doçent, 2012 yılında profesör oldu. Ünal, Evli ve iki çocuk babası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal resmen aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN