Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dostlar üşümesin

Giriş Tarihi: 9.1.2016
Dostlar üşümesin

Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı, bakımını yaptığı 200'e yakın köpek ile 70 kadar kedinin soğuktan etkilenmemesi için 24 saat süreyle soba yakıyor

Kötü hava koşulları Fethiye'de de etkisini sürdürürken Fethiye Belediyesi'ne ait hayvan barınağındaki kedi ve köpeklerin soğuktan etkilenmemesi için devamlı soba yakılıyor. 200'e yakın köpek ile 70 adet kedinin bulunduğu belediyeye ait barınakta 1 veteriner hekim, 3 görevli ile yabancı uyruklu gönüllüler kedi ve köpeklerin soğuk hava ve aşırı yağışlardan etkilenmemesi için devamlı görev yapıyor. Bu arada barınakta geçtiğimiz bir yıl içinde görevli veteriner hekim tarafından 250 adet köpek ile 500'e yakın kedinin kısırlaştırma ameliyatının yapıldığı da öğrenildi.

OLAĞANÜSTÜ ÇALIŞMA

Fethiye Belediye Veterineri ve Hayvan Bakım Merkezi Sorumlusu Emre Kangal, gece gündüz sobaları yakarak kedi ve köpeklerin korunmasını sağlıyor. Kangal, barınakta 200 kadar köpek ve 70 kadar kedinin mevcut olduğunu belirterek, "Bunların hepsinin sokaktan geldi. Soğuk hava nedeniyle sobaları yakarak hatta zaman zaman battaniyeye sararak koruyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dostlar üşümesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN