Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dostluk için buluştular

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krize rağmen Antalya'da yaşayan iki ülke vatandaşları 'Sonsuza kadar dostuz' mesajı vermeye devam ediyor

Giriş Tarihi: 11.1.2016
Dostluk için buluştular
Antalya'nın Kemer ilçesinde 'Türk-Rus Dostluk Buluşması' etkinliği düzenlendi. Türkiye'deki Rus Yurttaşları Derneklerinin Koordinasyon Konseyi (TRYDKK), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve Kemer Belediyesince bir otelde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Muammer Türker, Antalya'da yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların yaklaşık 11 bininin Rusların oluşturduğunu anlattı.

SONSUZA KADAR DOSTUZ

Vali Türker, 2014'te Antalya'ya 3,5 milyon Rus turist geldiğini belirterek, "Bugün, turizmi, tarımı, ekonomik ilişkileri bir yana bırakıp, insani düzlemde bulaşacağımız bir gün. Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin turizm, tarım ve diplomatik ilişkileri zedelemesine izin vermeyeceğiz" dedi. KETOB Başkanı Tayyar Gül ise geçen yıl Antalya'ya 2 milyon 850 bin Rus turist geldiğini ve bunların 1 milyon 100 binin Kemer'i tercih ettiğini belirtti. Gül'ün konuşması sırasında sahneye Türkçe ve Rusça 'Sonsuza Kadar Dostuz' yazılı Rus ve Türk bayraklarının bulunduğu afiş getirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dostluk için buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN