Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menderes Türel'den CHP'lilere salvo atış

Başkan Türel, CHP İl Başkanı Esen'e "O koltukta oturmasın", CHP Milletvekili Budak'a "Öğren de gel", Akaydın'a "Kartlarda kalan paraları Akaydın'dan isteyin" diyerek yüklendi

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Menderes Türel'den CHP'lilere salvo atış
AK Parti Antalya İl Teşkilatı Mahalle Başkanları Toplantısı, Kundu turizm bölgesindeki IC Green Palace'da başladı. 2 gün sürecek organizasyonun açılış oturumu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu, Gökçen Özdoğan Enç, Hüseyin Samani ve İbrahim Aydın, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ile İl Başkanı Rıza Sümer'in katılımıyla gerçekleşti.

O KOLTUKTA OTURMA

Açılışta konuşan Menderes Türel, muhalefete yüklendi. "Bu aile toplantım, sizinle dertleşmeyeceğim de kiminle dertleşeceğim" diyen Türel'in eleştirilerinin odağında CHP İl Başkanı Semih Esen vardı. Esen'in 1 milyar liralık Boğaçayı projesi için 'ayranı yok içmeye projesi' nitelemesi yaptığını ve 'Antalya'ya ne faydası var' eleştirisi getirdiğini hatırlatan Türel, Esen'e şöyle yüklendi: "Boğaçayı'nda 10 bin kişi iş sahibi olacak. 1 milyar lira yatırım yapılacak. Böyle bir projeye 'ne faydası var' diyor. İşte siz siyasetten bu kadar anlıyorsunuz. Sen hala ne faydası olacağını anlamıyorsan, o zaman o koltukta oturma derler adama."

HİZMET YAPTIRMIYORLAR

Muhalefetin kendisine hizmet yaptırmama kaygısında olduğunun altını çizen Türel, "Manavgat'a 77 milyonluk bir yatırım yapacağız. 93 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon şebekesi ile 6 kilometrelik yağmur suyu drenaj hattı yapacağız. Ama CHP'liler sarı çizmeleri ayaklarına giymişler toplantı yapıyorlar. Dertleri Manavgat'ta bize hizmet yaptırmamak. İlçe belediyesinin zabıtası her gün engel olmak için çalışmalara karışıyor. Ama biz onlar istemeseler de hizmeti yapacağız" diye konuştu.

AKAYDIN'DAN İSTEYİN

Toplu ulaşım kartındaki değişiklik sonrası kartlarda kalan bakiyelerle ilgili de konuşan Türel, "Geçmiş kartlarda kullanılmayan biniş ücreti konusunda karşımızda muhatap yok. Antkart değişikliğinde kullanılmayan bedeller firma tarafından öndendi. O zamanki zat, 'kartınızdaki paranızı firmadan alamazsanız, Menderes Türel ödesin demişti. Şimdi benim de öyle demem lazım. Gidip Mustafa Akaydın'dan istesinler" dedi. A-Kent tartışması konusunda Akaydın'a yüklenen Türel, "Bu belayı Antalya'nın başına benden önceki zat sardı. Şimdi ihaleye fesattan yargılanıyor. Dokunulmazlık zırhına büründü 4 sene kurtardı. Biz onların pisliklerini temizleyeceğiz diye uğraşıyoruz" dedi.

ÖĞREN DE GEL BUDAK
Türel'in eleştirilerinden CHP Milletvekili Çetin Osman Budak da nasibini aldı. Budak'ın kendisini, 'oy alamadığı mahallelere hizmet vermiyor' şeklinde suçladığını anlatan Türel, "Tavlada olsa, koltuğun altına tavlayı verip, 'öğren de gel' deriz. El insaf. Antalya'dan bu kadar habersiz milletvekilliği yapılır mı? Boğaçayı, Tünektepe ve sahil projeleri gibi Antalya'nın en önemli vizyon projeleri Konyaaltı'nda. Konyaaltı bizim en az oy aldığımız ilçe. İnşallah bunu düzelteceğiz" diye konuştu.

500 BİN ÜYE HEDEFİ
AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, hedeflerinin Antalya'da 250 bin olan üye sayısını 500 bine çıkartmak olduğunu açıkladı. Antalya'da AK Parti'nin oylarının yüzde 100 arttığını hatırlatan Sümer, üye sayısının da ikiye katlanmasının mümkün olduğunu söyledi. Sümer "Bu kutsal görevde mihenk taşı sizlersiniz" diye seslendiği mahalle başkanlarından söz aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menderes Türel'den CHP'lilere salvo atış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN