Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez'e 10 eser daha

Kepez Belediyesi 2016 yılında ilçeye 10 önemli eser daha kazandıracak. Bunların arasında Kent Meydanı ve Anadolu Arastası da yer alacak

Giriş Tarihi: 18.1.2016
Kepez'e 10 eser daha
Antalya'nın ilçesi Kepez'de yatırım, şehirleşmenin bu yıl da hız kesmeden devam edeceği bildirildi. 2015 yılı içerisinde 41 önemli hizmeti ilçe halkıyla buluşturan Kepez Belediyesi, 2016'da hayata geçireceği projelerini hazırladı. Bu yıl içerisinde Kepez'e, 10 ayrı eser daha kazandırılacak. Mimari projeleri hazırlanan yatırımların yapımı, ihale süreçlerinin tamamlanmasından sonra başlayacak.

ANADOLU ARASTASI

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün, 2016'daki vizyon projesinin Kent Meydanı ve Anadolu Arastası olacağı bildirildi. İçerisinde şehitler anıtının da olacağı dev proje, 41 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek. Kepez, bu yıl yeni bir kent parkına daha kavuşacak. Kent parkı, Avni Tolunay Mahallesi'ne yapılacak. Hizmet taleplerine cevap veremeyen 65 bin 700 metrekarelik Tek Sarnıç Mesire Alanı, kent parkı haline getirilecek. 2016'da Dokuma Fabrikası alanında iki önemli proje daha hayata geçecek. Bu projelerden biri olan Antalya Kepez Bilim Merkezi, Akdeniz bölgesinde ilk olacak. Dokuma Fabrikası kompleksi içerisindeki kreş ise oyuncak müzesi haline getirilecek. Sosyal yardımlaşma merkezi binası, Düdenbaşı Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi'nde belediye sosyal tesisi alanında yükselecek. 2016'da sosyal belediyecilikte inşa edilecek ikinci proje ise hasta ve hasta yakınları konuk evi olacak. Kültür Mahallesi'nde, kiralık bir binada hizmet veren konuk evi, kalıcı bir binaya kavuşturulacak.

3'ÜNCÜ SEMT KONAĞI

Sosyal belediyecilik alanındaki diğer bir proje olan semt konağı, Esentepe Mahallesi'ne yapılacak. 'Nasreddin Hoca' ismi ile Teomanpaşa Mahallesi'nde inşa edilen kreş ve gündüz bakım evine, 2016'da bir yenisi Özgürlük Mahallesi'nde eklenecek. Semt spor sahaları, 2016'da 3 mahalleye daha inşa edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez'e 10 eser daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN